bugün

evet gençler ve genç olmamasına rağmen genç gibi görünmeye çalışanlar,

gerek dergilerde gerekse internet sitelerinde karşınıza kız tavlama rehberi 10 adımda kız tavlama gibi tuhaf yazılar çıkmaktadır. bu yazıları yazan tipler emin olun ki 10 kaplan gücündeki erkekler değildirler, adam zaten kız içinde yüzüyorsa ne diye rekabet yarasın, değil mi? yani bu rehberleri öyle senin benim gibi adamlar yapmaktadırlar. şimdi size nasıl kız tavlama rehberi yapılır anlatacağım, kız tavlama rehberi üstadı olduğumdan değil... ne bileyim laf olsun diye.

1- hedef kitle kim?

yani bu sorunun cevabını biliyoruz ama hedef kitleyi yine de iyi anlamak lazım. bunlar muhtemelen yalnız tipler küçük bir azınlık ise kızlarla arası olan ancak o kızları "tavlayamayan" arkadaşlardan oluşmakta.

2- nasıl yaklaşacağız?

öncelikle bu kitlemiz kendine güveni şüpheli arkadaşlardan oluşmakta. yani bunlara işin kolay basit olduğunu göstermeniz lazım. ancak yine bu niteliklerin dolayı alıngan olabilirler o yüzden çaktırmadan egolarını okşaya okşaya ilerlemelisiniz. yani özet olarak ana fikir şu olmalı, "sana kız mı yok, aslansın sen aslan. heyt bre pehlivan, kız olsaydım sana verirdim..." gibi.

3- ilgi gösterip ardından göstermem taktiğinin mantığı ne?

bu taktik cidden ne işe yarar ben bilmiyorum, ama şüphelerim de yok değil. ancak siz bunu bir şekilde kullanacaksınız, çünkü bunun olmadığı bir rehber yok. yani kız tavlama rehberi yapanların gizli bir imzası bu. taktik en sade şekliyle, "git kıza yavşa, bir hafta suratına bakma, sonra git yine yavşa sonra yine umursama..." diye gitmekte. fikrimce böyle bir durumda normal insan olan kız, daha çok durumu anlamlandırmak için erkeğe merak gösterecektir. kız erkeğe bakıyor ya bu bize yeter. unutmayalım hedef kitlemiz yanlız tiplerden oluşmakta ve onlar için bu önemli bir şey.

4- başka taktikler var mı?

tabi var, misal kızlı ortamda cool dursunlar, ama yine de komiklik yapıp ilgi çeksinler. kızların gözlerinin içine bakıp duygusal olsunlar ama yine de sert ve ulaşılmaz gözüksünler. sempatik oldukları kara maço olsunlar. kötü davranıp küçük sevimli süprizler yapsınlar... tanıdık geldi değil mi? bunların daha pek çoğunu çeşitli rehberlerde görebilirsiniz. yani kızların saçlarını çekip kaçmaları bile o yanlız arkadaş için heycan verici bir taktik olabilir.
yani ne derseniz kulpuna uydurduktan sonra koyabilirsinzi rehbere.

5- o değil de bu rehber nasıl işe yarayacak?

işe yaraması gerekmiyor ki, sen rehberi yap yeter. ha garanti olsun diyorsan onlara yapamayacakları ancak yapabileceklerine inanacakları şeyler söyle. misal; spor salonuna gitsinler, pahalı parfümleri olsun, marka giysinler, saçları bilmem ne yapsınlar, aynı zamanda kitap okuyup jaz konserine gitsinler... dersen o yanlız arkadaşlar bunları yapmaz ama bunları yaparsa elini sallasa ellisi geleceğine inanıp mutlu olurlar, aman tanrım rehber gerçekmiş!