bugün

içmeye başlanır aradan bir saat geçer ve taraflar dertlerinden arınıp hafiflemeye başlar çünkü dertlenılen herneyse sövülmeye başlanmıştır.en yakın kız arkadaşla yapılan bu olay kadar ıyı bır terapi yoktur.
bunu yapmak için rakıya gerek yok...
1 saat sonra... (bir ufak devrilmiş)

+ahmet hala aramadı amına kodumun kaşarı ya
-kesin başkasına veriyordur iyi göt var ama he
+aynen iyi sikilir orası ayrı da niye açmıyor ibne
-ne bileyim vurdur kanka...

(bkz: oha)
balkon rakı balık üçlemesi ile doruğa ulaşacak bir keyif şeklidir. hele ki arkadaşınız da içip sapıtmayan biriyse ooohh değmeyin keyfinize.
rakı içmeye bahanedir .yoksa kızlar her an her yerde dertleşir.
Sağlam bir dost ile yapıldığı zaman yapılabilecek en güzel dertleşme biçimidir.
Son kadeh gelecek adına kalkar hep , gelmeyecek olanlar için değil.
çeneleri çekilmez. vır vır sabaha kadar konuşur, ağlaşır, zırlaşır dururlar anasını satayım.
Büyük ihtimalle erkek muhabbeti yüzünden içerler.
Yarım saat kadar sövdükten sonra ya sızarlar ya da dedikoduya başlarlar.
sonucunda hepsi sızdığı için etrafı toparlamak, kusanların yüzüne su serpmek ve bir daha asla böyle birşey yapmayacağıma yemin etmemle son bulan eylem.
deniz manzaralı bir balkon varsa, muhabbeti iyi, içince cıvıtmayacak, müzikten anlayan birkaç arkadaş da bulduysanız inanılmaz güzel olacak olan eylemdir. zannedilenin aksine gayet de eğlencelidir.
keyfin isyana donusmesi olayidir..
(bkz: türkiye buna hazır değil)
(bkz: sikmeseler bari)
Dertleşmek değil, dedikodudur o.
(bkz: kız kıza böğürtlen şarabı içip dertleşmek)
nadiren görülüp görüldüğünde erkeklerin biraz tiksindiği toplumun dertleşip, konuşması.
hele bir de boğaza karşı yapılırsa... ooof of! değmeyin keyfimize!
boğaza karşı erkek erkeğe de kötü oluyor. denedim, biliyorum.
anasonla sumanın üçüncü distilasyonuna mahal verecek hadisedir.
konu kız olunca erkekler tarafından zırzır ağlanılacağı sanılan eylemdir.
aslı ise bol kahkaha, bol muhabbet, amaaaan modudur.
* yirmilik bebe rakı yeterli olacaktır.
"kız kıza raki içip dertleşmek" başlığı altına, "bunu yapabilmek için rakıya gerek yok" diyenlerin olduğu durum.

hayır efendim iddaa ediyorum, kız kıza rakı içip dertleşebilmek için, rakıya ihtiyaç vardır.
"Dertleşmek" adı altında dedikodunun dibine vurulduğu andır. Rakının neden bi türlü bitemediği düşüncesi akıllardan çıkmaz...
En az erkeklerin yaptigi kadar zevkli bir eylem.
en güzel rakı içen arkadaşlarım ya evlendi ya da taşındı tek başına rakı içmenin tadı yok. artık yapılamayan eylemdir. başlığı okuyunca bile hüzünlendim.