bugün

Güzel duyguymuş. Bizim anzavur yerinde durmuyor. 2.si kız olur umarım.
Düğünunde ağlamaktır. En içten duygu o an yaşanır.
görsel
Gurur vericidir kız babası olmak. Cinsiyetçilik yapmak cahilliktir.
Zordur.
Şefkatli olmayı gerektirir.
her baba kız çocuk sahibi olmak için eşit şansa sahiptir fakat hepsi baba olamaz.
görsel
Çocuk mocuk istemem diyenlerin fikri değişir belki.
görsel
sahip olmayı istediğim ünvandır.

iki tane kızım olsun. giydireyim gezdireyim oynayayım. kız babaya oğlan anaya demişler. belki de ondan kız çocuğu istiyor da olabilirim.
Bu hayatta istemediğim 3 şeyden 1 tanesidir. Bu dünyaya kız evlat getirip de ben göçtükten sonra hangi nötverenin onu üzeceğini düşünerek uykularımı kaçıramam.
3 yaşına basmak üzere bir komşu kızımız var hafif sarışın bukleli saçlı dünya güzeli, (1 yaşından beri buradalar.) Yapma bebek gibi çok tatlı acayip seviyorum.
Fazla ilgiden hoşlanmıyor, rahatsız oluyor kaçıyor (zamanında ben de öyleydim zira) fazla sevemiyorum ama yakından gördüğümde mıncırmak istiyorum.
Minik olması itibariyle ailesi tarafından acayip seviliyor üzerine titreniyor, babasının elinden tutup gezdirirken mutluluğu gözlerinden okunuyor.
Kız çocuklar bir başkadır.
ilahi adalete inanırım.

eğer kız babası olursam bir gün benim diğer kızlara yaptıklarım ondan çıkar diye korkuyorum. bu sebepten asla istemediğimdir.
Hayatınız boyunca sizi koşulsuz şartsız sevecek size aşık olacak kimseye laf ettirmeyecek bir insana sahip olmak demektir. Genelde kızlar babalara hayrandır.
gerek ekşi'de, gerek twitter'da gerek ulu'da o kadar yüceltiliyor o kadar yüceltiliyor ki sanki erkek çocukları olsa diri diri gömecekler.

babamla ilişkim tarifsiz, birbirimize de aşırı düşkünüz fakat evlat ayrımını, erkek-kız çocuk bağının bu kadar ayrımcılığa uğramasını anlayamıyor dahası bundan tiksiniyorum. çocuğun erkeği kızı olmaz, yeter.
kel olduğun halde saç yıkamak, saç kurutmak, saç taramak, saç toplamak, saç bakım ürünleri almaktır. eşinle yapmadığın mağaza mağaza gezip kıyafet bakma ve kıyafet yorumlama işlerini büyük bir zevkle yapıp, elinde türlü çeşitli pembeli fırfırlı parlaklı kıyafetlerle kasada sıra beklemektir, ismini bilmediğin koreli müzik gruplarını aracında dinlemektir, tam kapıdan çıkarken "baba o kıyafet olmamış" sözüyle geri dönüp onun uygun gördüğü kıyafetleri giymektir, yatarken kocaman iyi geceler öpücüğü almaktır.
Kız evlâdım olsun çok istiyorum. Annem gibi güçlü, dirayetli, mücadeleci, asla pes etmeyen, duygulu canımın içi bir kızım olmasını diliyorum allahtan. Ojeden nefret ederim ama kızımla oynarken oje sürebilir parmaklarıma hiç sorun değil onun yüzü gülsün eğlensin yeterki. Bütün günün yorgunluğunu stresini üzüntüsünü kızımın göğsünde dindirmek temennim... allahım herşeyin hayırlısını versin bizlere.
Ben isterim. Kız çocuğu çok sevimli ve narin oluyo. Çok masum.
böyle çok acayip bir şeydir.

kızı erkeği yok elbette ama gerçekten kız çocuğu babasına karşı daha farklı. buna mukabil erkek çocukları da annelerine farklıdır. kelimelerle anlatması mümkün değil, bunu ancak çocuğunuz olunca anlayabilirsiniz.

Acaba benim yetiştirdiğim kiz nasil olacak dedirtir. Kiz çocuğum olursa ona özgürlüğün dibini vereceğim.
Şanslı hissettirir, Allah nasip ederse ilk evladımın kız olmasını çok isterim.

Asıl konu ise cinayeti kenara bırakıp, Baba olabilmektir..
anlatılmaz bir şeydir. mesela benim cadı kızdığımı anlayınca mahsun mahsun yüzüme bakar böyle gelir Öpücük kondurur Ulan sinir mi kalır adamda o saatten sonra. Ben yemeğe oturduğumda baba baba baba diye koşarak kucağıma gelir yemeğini ben yediririm doyunca da minik elleriyle bana yedirmeye çalışır. ben oturmuş telefonu kurcalarken gelip parmağı tutup gezmeye götürür beni. hayatımda yaptığım en güzel şey bu minik cadının babası olmaktır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar