bugün

bu benim kız arkadaşım ve ben onun çantasını cicili bicili tokalı mokalı olsa bile bütün karizmam yerle bir olsa bile taşıyorum diyen erkektir. arkadaş iyi de centilmenlik te bir yere kadar için de selpak telefon anahtar ruj kalem vs olan bir çantayı taşımana ne hacet var.ağır desem değil eline yakışıyor desem o hiç değil hatta yani dilim varmıyor ama kız arkadaşın anlık senin yanından ayrılsa durum daha da vahim oluyor, gördük te söylüyoruz be.neyse ben bişey demiyorum kendi çantamı kendim taşımaktan yanayım, taşıyana da saygımız var.
(bkz: kız arkadaşının ayakkabısını bağlayan erkek)
bazen de zorunluluktan kaynaklanan durum.
(bkz: Sevgilinin salıncağa binmesi)
(bkz: kız arkadaşını cantada gezdiren erkek)
yapmaktan utanmayacağım şey.* ama yanımdan uzaklaşırsa bir yere oturup çantayı arkama saklarım.
çantası ağırsa ve yorulduysa taşırım ne var yani suç mu?
dünyadaki en itici erkek tipidir.
centilmen erkektir.
ayaga masaj yapan sevgiliden sonra en hosu canta tasiyanidir.. sevilmeye layik olandir..
acaba bu adam beni mi gördü diye düşündüğüm hadise.
kocasının çocuğunu karnında taşıyan anne kadar iş yapmıyordur, rahat olsun.
erkek arkadaşının tesbihini taşıyan kızla aynı katagoridedir.
benim spor çantamı ona taşıtmadığım gibi, onunda cicili bicili çantasını benim taşımamın gerek olmadığı vahim bir durum gibi...
zaman zaman nail olduğum sıfat. kendi cüzdanımı, telefonumu, sigaramı, çakmağımı, araba anahtarımı ve bunun gibi bir çok şeyimi oraya koyduğumu düşünürsek çok da garip olmayan birşeydir. ayrıca kız arkadaşım yoksa evet cüzdan, sigara ve araba anahtarını elinde taşıyan erkeklerdenim.
çok da fazla iş yapıyor sayılmaz. ama yine de;
yirin.
gerektiği yerde centilmendir gerektiği yerde komiktir. *
çantadan kasıt ağır bir laptop çantası ya da onun gibi bir şeyse, nezaketen yapan, normal erkektir. ama içinde kıytırık iki makyaj malzemesi bulunan yükte hafif pahada ağır çantalardan biriyse ve bu çanta için sık sık yapıyorsa bildiğin ameledir, süs köpeği pozisyonundadır. erkekliğin de bir onuru vardır.
kız arkadaşının tuvalete gittiği içindir.
levent te sosyetik şarküteriden 1torba alışveriş yapıp sonra son model arabasına binene kadar yarım kiloluk poşeti şarküteri çırağına taşıtan züppeden çok daha delikanlıdır.
son zamanlarda etrafta bolca gördüğümüz masum erkektir. gerçekten acınacak haldedir. kız arkadaşı acilen sarsılıp kendine getirilmelidir.

bak kızım, bak yavrum! çantan çok ağır olur da, bir sefere istinaden sevgilinden yardım istersin. ama bu durum sırf moda olduğu için sevgilini de kendini de ele güne karşı rezil etme. yapma canım! tamam söyleyeceklerim bu kadar. şimdi çekilebilirsin. *
o çantayı taşıtan kızı sorgulaması gereken erkektir.Bu kız ilerde erkeğe bebeğini de dokuz ay karnında taşıtır.
sende centilmensin ya hayır diyemezsin çünkü bir kere o pembe güllü dallı çantayı taşıyarak hakimiyeti o kıza kaptırdın adamım.
ağır apacidir.
Gereksiz herşeyin barındığı çanta, uzun süren yürüyüş gezi vb. durumlar sonrasında yiğitlik damarları kabaran (mal) erkek tarafından kızın "olmaz bırak" ayaklarına rağmen taşınmasıdır.
Kız da dünden razıdır erkeğin o çantayı taşımasına da gel görki mağdur olan erkektir. Ve erkek bu mağduriyetini hiç bir zaman anlamaz.
amına koyyim hepiniz birer brad pitt'siniz, adriana lima'sınız ya bu adamı apaçilikle, bilmem nelikle itham ediyorsunuz.

evet birader, o adam benim.

altı üstü bir çantadır taşıdığım, ağırdır ve fiziksel gücü belli olan sevgilim taşımakta zorlanıyordur. mecbur olduğu için koymuştur kitaplarını, notebookunu, vesairesini. ben de yakışsın diye taşımıyorumdur herhalde, bir yandan insanlığımdan, diğer yandan sevgilime kıyamadığımdan taşıyorumdur.

ne oldu taşıdım da, elime mi yapıştı?

sizin gibi hanzoların, çakma leydilerin arasında çok mu iğreti durdum?

insanlar aşkları için ne yükler taşıyorlar, ne badirelerin altına giriyorlar da bir çanta mı mesele oluyor?

gerçek şu ki rahatsızlığınızın sebebi sizi çantanızı taşıycak kadar sevicek bir erkek bulamamanız veya çantasını taşıycak bir kız arkadaşınızın hiç olmamış olması.

acınacak haldesiniz.
dışarıdan bakınca çok çirkin görünen erkektir. kızlar; taşıtmayın adama şu çantanızı gözünüzü seveyim!