bugün

Yüzde 1575 ihtimal saptır. Ben sevgili istemiyorum yeaa derler birde. istesende bulamazsın zaten sen kılığına kıyafetine para vermessen tarz olamassın ve hiç bir kızın gözüne çekici gelemessin. Beta senii. Evet.
Üst entry = gerçek(yanılmak isterdim) ...
Birinde kitaplığını dolduruyorsun birinde gardırobunu. Biri onlarca sene durabilir diğeri birkaç sene sonra yer bezi olur.
Mal değildir ancak kendini nimet sanmasa iyi olur. Kütüphaneden okumayı tercih edip parayı da kıyafete yatıran fakirlere şekil şukul yapması doğru değildir.
Not: o fakir
Bu başlığı annem açmış olmalı kesin. Kendisinden en çok duyduğum cümle bu kadar kaba olmamakla birlikte aynen buna yakın bir şey. Üstüne başına almayıp kitaba para gömüyorsun diyor hep.
Kitaplar raflar için degildir bir kaç defa okuyun dagitin degis tokus yapin hediye edin hem fazla para harcamis olmazsiniz.
Genelde raftan değil 5 liralık sepetten modası geçmiş addedilen halbuki bilgi dolu değerini hiç kaybetmeyen kitapları alan bir uyanık için pek de geçerli olmayan bir tespit. Halbuki sezon sonu indirimi ve tasfiye nedeniyle kapatıyoruz ilanları da dahil 350 liralık bir kıyafeti hiçbir zaman 5 liraya vermezler. Çaktın köfteyi?
Kıyafet ben de deri ceket ve boğazlı kazak hariç bir heyecan uyandırmıyor ama kitap almak öyle değil.

Heyecan olmadan yaptığım her şey boşa para harcamak. Kıyafet ile mutlu olan da kendine göre haklı kınamıyorum ancak şu var ki dış görüntü ile kurulan bağlar kalıcı olmuyor ama size sevdiğiniz yerden bir alıntı yapan kadın paha biçilemez.
Devir "ye kürküm ye" devri,
taa Nasrettin Hoca dan beri.
Maalesef ben o mal denilenlerden biriyim çünkü hiç bir dünya klasiği iş bankası kültür yayınları, can yayınları, yapı kredi yayınları, iletişim yayın evi gibi orijinal metne en yakın ve sadık bir şekilde çeviri yapamıyor. Halk kütüphanesinde ise genelde en vasat ve dandik çeviriler var. 800 küsur sayfa 200 sayfaya berbat bir çeviri ile çevrilmiş bir şekilde fakat bedava. Ben kitaptada kaliteye bakıyorum çünkü aynı kitabın 800 sayfa düzgün çevirisi bir insana o kitabı bir solukta okutabilir ve aynı kitabın 200 sayfalık dandik çevirisini yarısına gelmeden bırakabilirsiniz. Bu farklar okumadan anlaşılamaz...
kıyafeti en geç birkaç senede eskitirsin ama kitabı nesilden nesile miras bırakabilirsin.