bugün

var mıdır böyleleri diye düşündürürken başlık açtıran konu.

kırmızı eti kendimi bildim bileli sadece köfte halinde yiyebiliyorum ve köfte en sevdiğim yiyeceklerin başını çekiyor. ancak diğer kırmızı et çeşitlerinde(antrikot, kavurma vb.) bir iğrenme, kokusundan bile huylanma hissiyatı mevcut. he unutmadan bir kere adana dürüm ve yaprak et döner yemişliğim de var, pek huylanmamıştım onlardan.
Fakirliğin o kadar içe sinmesi ki bildiğin metabolizmaya işlemesi hadisesi sonucu ortaya çıkan durum.

Cerrahi müdahaleyle beraber Işın tedavisiyle belki düzelebilir. O da Türkiye'de çok pahalı. isveç'te bi klinik var 16 sene sonraya gün veriyor Azizim.
Köfte zaten kırmızı et olduğuna göre, aslında bütün kırmızı etleri yemektir. Evet.
bana babannemi hatırlatır. hee o artıdan birde sucuk yiyor.
ne kadar ekmek o kadar köfte. yok öyle yağma.

saygılar sunuyorum azizim...
Gerçek fakirlik bu değil. Türkiye'de kırmızı et tüketmek artık lüks oldu.
köfteye de şükür demeli, halk eti kurbandan kurbana yiyor.

(bkz: acı gerçekler)
var böyle bir arkadaşım. kuşbaşı yiyemeyip kuşbaşından çekilmiş kıyma yiyebiliyordu. değişik bir şey. bende de bunun sebze versiyonları var. diri soğan ve sarımsak yiyemiyorum sadece rendelenmiş olarak yiyebiliyorum. biberi baharatlar dışında** yiyemiyorum falan bu böyle uzar gider. ben de az sorunlu değilim yemek konusunda*
Bu başlığı kim açtiysa beni tanimlamis. Cidden yok yenmiyo böyle sert iy. Tobe tobe nimetede öyle denmezde yiyemiyorum ben ya. Allah olmayanlara versin.
Ay yalnız değilmişim dediğim başlık. Köfte de çok yiyemesem de hiçbir şey yoksa yediğim kırmızı et çeşidi.
kişinin damak tadıyla bağdaştıralabilecek mevzu.

iyi ki açmışım lan bu başlığı, yalnız değilmişim.*
Kofte candir, tuzladaki merakli kofteci yi ve sultanahmet teki gercek sultanahmet koftecisini deneyiniz efenim.
Kişinin biraz cins olduğunu gösteren eylem.

Cinsim, evet.
rahmetli kazım ağanın kavurmasını yesen, lan ben bu kadar yağlı bişeyi nasıl yedim der bi yarım daha söylersin.
(bkz: kırmızı et olarak sadece köfte yiyememek)