istanbul mitinginde "başörtüsüne özgürlüğünü vereceğiiizz" diye höyküren kemal k'nın kendi tabanı tarafından dahi ciddiye alınmadığını görüyoruz.

erdoğan'ın tokat mitinginde "chp başörtüsü sorununu çözer mi" diye sorduğunda evet diyen halkı gene cahillikle suçlamışlardır.

erdoğan'ın dinleyici kitlesi bile inanmış görünürken chp kitlesi buna
"vallah billah yalan öyle bir niyetimiz yok" anlamına gelecek şekilde dalga geçmeleri ile ortaya çıkmıştır ki, başörtüsü sorunu kemal k'nın umrunda bile değildir.

kemal k'ya inanmayalım değil mi kemocanlar. o bazen böyle saçmalar diyeceksiniz.
kılıçdaroğlu'nu desteklemeyen herkesi cemaat mensubu zannedenlerin inandığı hede.
--spoiler--
ben bu sorunun kendiliğinden çözüleceğine inanıyorum. ölene kadar takacaklar diye bir kaide yok. bazı ailelerde bir kardeş başörtülü iken diğeri değil. belki çıkarırlar başörtülerini, ben böylelerini de gördüm. eskiden başörtülüydü, şimdi değil...
--spoiler--
bundan ibarettir. son derece yapıcı yaklaşmıştır olaya. kendisinden kürt sorunu hakkında çözüm önerileri bekliyoruz.*
mesela;

"ben bu sorunun kendiliğinden çözüleceğine inanıyorum. ölene kadar kürt olacaklar diye bir kaide yok. mesela 30'undan sonra türk olabilirler. ben böylelerini de gördüm. bazı ailelerde biri kürt iken öteki türk."

neden olmasın? kemal kılıçdaroğlu bambaşkadır. yapar mı yapar...
(bkz: akp nin koyunlardan) bu konu ile ilgili gerçek bir olay :
rte : kılıçdaroğlu nun başörtüsü sorununu çözeceğine inanıyormusunuz ?
ak koyunlar : eveeeeeeeeeeeeet.
ve rte bu kadar salak mı lan bunlar der çeker gider.