bugün

ne kadar çapsız, "muhalefet" partisi lideri olmaktan uzak biri olduğunun göstergesi.
aynı zamanda bir "düzen içi unsur" olarak partisi chp'nin kimliğine de uygun davranmış tabi.

samanyolu'na konuşmuş. "chp bu eylemlerin hiçbir yerinde yer almıyor" demiş, kendini affettirircesine:
http://www.radikal.com.tr...rkes_evine_gitsin-1136768

chp'yi destekleyen milyonlarca sol görüşlü vatandaş utanç verici açıklamalar.

neyseki bu ülkenin boyun eğmeyen, "evet bu eylemlerin ta içindeyim!" diyen gerçek solcuları, sosyalist örgütleri ve partileri var.
standart bir iftiradır. göreve geldiğinden bu yana bu iftiralarla uğraşmaktan işini yapamadı adam.
cımbızlanmış kelimelerle üretilmiş başlık. verilen linki okuyunca anlayacaksınız, anlam bu değil.

olan biteni chp'ye -nasıl olacaksa- bir suç olarak yükleme çabasıdır. direnişi küçümseme, aşağılama, basitleştirme çabasıdır, başarılı olamayacaktır.
he bizi de o topladı oraya zaten. al birini vur ötekine arkadaş. eylemcilerin chp'li olduğunu mu sanıyor bu dingil?
benim sözümle dağılacaklarsa diye başladığından, cımbızlanmış yalan haberdir.

götlerce ciddiye alınır bu tip haberler.
provakatorleri uzaklarda aramayin aslinda onlar icimizde diye yorum yapilabililecek bir haber.

arkadas once bir haberi oku, iceriginde dedigi;"ben gelin dedim diye gelmediler, ben donun dedim diye de donmeyecekler" manasina gelen bir konusma yapmistir.
(bkz: binlerce dansöz var)
şaşırtmayan açıklamadır. kendisini malum kaset skandalı ile chp'nin başına geçiren emperyalizm chp'yi dizayn ederken elbette 1.amacı dönüştürülen chp'nin akp'ye sürekli payanda olmasıydı.

aynı durum devlet bahçeli için de geçerli.

chp daha demokratik bir parti olduğu için chp'liler, çeşitli milletvekilleri kılıçdaroğlunun partiyi iyice ychp'ye dönüştürmesini kısmen engelliyor, bu gezi parkı vb pek çok kabul edilmez akp politikasına karşı özgürce çıkıp akp'ye ve emperyalizme kafa tutabiliyorlar ve tabi kılıçdaroğlu yerel seçimde de istenen oya ulaşamazsa indirileceğini iyi biliyor.

o yüzden chp'de bu akp payandası görüntü sınırlı düzeyde kalıyor.

ancak mhp, chp kadar demokratik olmadığı için orada devlet bahçeli ne derse o oluyor haliyle daha bir payanda görüntüsü çiziyor mhp.

netice itibariyle bu emperyalizmin başarısıdır. kukla bir iktidar ve genel başkanları kukla olan 2 muhalefet partisi ile diledikleri gibi türkiyeyi sömürebiliyorlar.
(bkz: yandaş medya)
(bkz: yalan haber)