bugün

bir sınır ile ikiye ayrılan toprak parçasının yavru vatan ayağına yatıp sömürülmekten bıkan kıbrıs halklarının serzenişi. hatta şuradan da rahatlıkla görebiliriz bu durumu;

http://www.ensonhaber.com...n-pankart-2011-01-31.html

bence yapılması gereken belli, ordu derhal kıbrıs'tan neyi varsa çekilmeli ve kıbrıs halkının kendi iradesine saygı duymalı. artık eskide kaldı o milliyetçi hezeyanlar. bıktı gına geldi kıbrıs halkına.
(bkz: halkları)
bence de bırakılsın kaderlerine. her yıl türkiye den giden milyonlarca dolarlık para gönderilmesin. her kıbrıs lıya gazi maaşı verilmesin. en boktan işte çalışanının 2 farklı arabası olmasın. taksiciler benzini %100 den daha fazla ucuza aldıkları halde müşteri beğenmemezlik yapmasın.

sevmeyin lan bizi. bayılıyorduk sanki size.
aynı durumdan şikayetçi bir çok kişinin serzenişidir.

bir üniversite programında haykıran kıbrıslı gencin söledikleri hala kulağımda ''t.c bizi çok engelledi artık t.c gölgesinde yaşamak istemiyoruz ''

televizyonu izlerken aynı hainliğin oralardada vuku olduğu gördüm.
iki amcam kıbrıs gazisiydi çünkü rum vahşetini bana anlattıklarında gözlerim dolardı onlar için ama belli ki o anneler babalar o vahşeti ve şerefli türk ordusunun neler yaptıklarını anlatamamışlar çocuklarına.

bugün türkiye olmasa kurtlar mağarasındaki yavru tavşandan farkı olmaz kıbrısın , askeri ve jeopolitik algoritmalar yapamayan kanı kaynayan bu zavallı gençleri vatan adına kınıyor ve yuhluyoruz efenim.
(bkz: bilmediği konu hakkında yorum yapan yazar).
isaac vol 2 nin gazına gelmemek lazım.
(bkz: kıbrıs ve kürdistan ı sömüren emperyalistler)
portakal yetiştirerek ülke geçindireceğini zanneden kıbrıslı hisleri, düşünceleri.
gözle görülen bir gerçektir. küçük bir kitle dışında sevilmiyoruz orada. ama yok sömürü falan bunlar saçmalamaktır. türkiyenin kıbrıstan maddi ne gibi bir çıkarı vardır? çıkarı bırakın kıbrıs maddi olarak bir yüktür türkiyenin sırtında. batıyla ilişkiler önünde tek engeldir.
kıbrıs'taki türkler tc'yi sevmez doğrudur. çünkü, osmanlı burada sorun çıkaran türkmen aşiretlerini kıbrısa postalamıştır. ama tabi sırf batıyla iyi ilişki kuracağız diye de, doğu akdenizin kontrolü için vazgeçilmez bir stratejik önem taşıyan kıbrısı sahiplenmememiz aptallık olur. bazı liboş bünyelerin anlayamadığı stratejik önemi vardır kıbrısın.
kıbrıs'ı bırakmamız gerektiğini ifade eder.
güneydoğu da sevmiyor türkleri. orayı da bırakalım.
yarın bir gün lazlar kızar, karadenizi veririz.
anadolu neyimize yetmiyor amk?!
sırtın kamburdan değil de kamburun sırttan rahatsız olmasıdır.

edit: yumurtadan çıkmış, kabuğunu beğenmiyo.
küba halkının amerikalıları sevmeme nedenlerinden birisi ile aynıdır. tc vatandaşlarının kumar oynama yeridir kıbrıs. bu nedenle sevmiyorlarsa haklıdırlar.

açıkçası pekte umrumda olmayan durumdur da. türkiye'ye stratejik öneminden başka (önemlidir) olayı olmayan bir yerdir. türk cumhuriyeti adı altında ingilizliği benimsemiş bir yer.
şahsi görüşüm; ben kuzey kıbrısta yani kktc de askerlik yaptım ama yapmadan önce türkiyede hep kktc liler türkleri sevmiyor yok türk askerlerinide sevmiyor vs gibi baya bi sallayanlar oldu ee usta birliğimi girnede yaptım paso nerdeyse haftada bir lefkoşadaydım ama bana ne hakaret eden oldu nede sizi sevmiyoruz dediler lakin şöyle bir durum daha var eğer türkiye ordaki memurların yada işçilerin maaşlarını vermezse o memurlar 2.ayda para alamazlar türkiyede 700 olan asgari ücret orda yaklaşık 1500 tl ve zaten 2000 tl den aşşağı maaş alanı bulmak çok zor.

(bkz: bizde onlara aşıktık)
bu (bkz: hassiktir) bi yerden tanıdık geldi.