bugün

evde konsantre olunamıyorsa yapılması gereken şeydir. lakin ülkemizde kütüphane sayısının yok denecek kadar az olması, olanların da açık olma saatlerinin yetrsiz olması nedeniyle zor bir şeydir.
beyazıt halk kütüphanesinin sitesinde gördüğüm yazı üzerine şaşkınlığa uğradım bi an yazı aynen şuydu.Kütüphanemizde ders çalışmak yasaktir.ve bu yazıyı görmemle ile böyle bir amacın artık gerçekleşmemesidir.
sınavlar gelince full olan yerdir. başka zaman olsa gelmiyorsunuz tabi ibneler. bomboş oluyor...
ders çalışma açısından en iyisidir çünkü dikkat dağıtabilecek bir şey yoktur. insanda azıcık akıl olsa sınav zamanları düzenli olarak gideceği tek yerdir. 1 2 kez gidilir hevesli hevesli sonra birden biter o gidişler. bir sonraki sınavlara niyetlenilir.
istanbul üniversitesi merkezi kütüphanesinde vize ve final zamanı namümkün olan olaydır. babamın takıldığı kıraathane daha sessis oluyor yeminlen. 10-15 kişilik grup halinde ders çalışmaya gelenler var. amk malları dedikodu arası ders çalışması yapıyorlar.
azim veren eylemdir. yanında bir arkadaşın yoksa gerçekten verimli olur.
özenilesi bir durumdur. kattiyen yapamadığım eylemdir.
sessiz ortamdan faydalanmak isteyenler için birebir.
kahve makinası bozuk olduğunda cinayet sebebidir. işin yoksa çık, soğukta kantine kadar yürü, kahveyi al, geriye dönene kadar buz tutsun... ama candır kütüphane.
kütüphanenin raconunu kavrayamamış öküzler ekseriyetle sessizlik ortamını baltalarlar.
kütüphane deki sessizlik ve ders çalışanların oluşturduğu ortam insanı sıkmaz, ders çalışmaya şevk eder.evde ders çalışma ortamınız yoksa birebirdir.az çalışmadık efenim.
amazon'un ucuz e-kitap politikası sayesinde yakında nostaljide kalacak olan aktivitedir.
aslında faydalı olan aktivitedir, bakıyorsunuz herkes ders çalışıyor size de bir istek geliyor. sen de çalışmalısın hadi bak herkes çalışıyor. evde olsa tv izler, internete girer ya da yatar uyursun ama kütüphane olunca ders çalışma çok verimli oluyor, denendi onaylandı.
Özellikle böyle güzel güneşli günlerde adeta kişinin kendiyle imtihanıdır.
Uyku için ideal ortamdır. Sessizlik ve bol kitap kokusu. Horlamayan tipler için önerilir.
Sessiz, dinlendirici ve gerçekten çalışmak isteyenlerin bulunduğu yerdir.
Yeni cevremi o kadar kutuphane gordum bir tane bile arkadasim olmadi kutuphaneden.
hukuk öğrencisi icin kütüphane ikinci evdir.
Benim şansıma kütüphanede tek boş yer olmuyor tabi garip bakışlar arasından kufrederek ayrılıyorum oracıktan.
aklıma nedense salt galata geldi.
harika bir eylemdir.
kitaplar sizi motive eder
sessiz
sakin
bir o kadar da huzurludur.
starbucks'ta 6 saat deftere bir şeyler karalamak kadar yapmacıktır. *
Evde çalışamayan buraya gitsin bi ihtimal burda çalışabilir.
Kütüphanenin ışıklarının kızıllığından dolayı yapamadığım eylemdir. Denedim, 4 saat dayandım. Çıktığımda dayak yemiş gibiydim.
hiç beceremediğim olaydır. insanlar saatler boyunca oturup ders çalışıyor hayret ediyorum. ben max 1 2 saat belki kalabilirim. onun dışında hiç bana göre değil kütüphanede ders çalışmak.
sessiz olmak zorundasın. bir şeyler yeyip içemiyorsun bi kere. yarım saate bir sigara için aşağı inmen gerekiyor. sandalyede öylece oturmak zorundasın. ayak uzatamıyorsun yatarak çalışamıyorsun. ve müzik dinlemek için illa kulaklık takman lazım.
vallahi hayret ediyorum saatlerce oturup çalışanlara. hepsini teker teker tebrik ediyorum buradan. hele sabahlayanlar, onlar üst seviye zaten.
Ankara Milli Kütüphane'de olmayan şeydir adamlar ders çalışmaktan başka herşey yapıyor.