bugün

pek yakında birçok üniversitede açılacak olan yeni bir eğitim fakültesi bölümüdür.

anadilde eğitimin bir hak olduğu elbet kabul edilecek ve kürtlerde kendi dillerinde eğitim yapmaya başlayacaklardır.
kürtler bu eğitimi; ufku geniş, aydınlık yüzlü kürtçe öğretmenlerinden öğreneceklerdir.
bunlar ortalığı boş buldular, yakında kendilerine din de çıkarırlar kutsal kitap da yazarlar. yuh be.

edit: türklere faşist diyen faşist kürtlere. (!)
anarşist kürt faşisti eylemci ile devlet yetkilisi arasımnda geçen diyalogdan alıntıdır.
- kürtçe konuşmak istiyoruz
+ niye ?
- anadilimiz bu, başka dil bilmiyoruz ki
+ iyi konuşun o zaman
- konuşcaz ama önce kürtçe öğrenmemiz lazım
+ yani ?
- kürtçe öğreten öğretmen istiyoruz
+ be a. k. larım madem bi boku bilmiyonuz ne diye istiyonuz ?
kürtçe seçmeli dersi yasamadan geçtiğinden bu yana, aklımı kurcalayan bölümdür. eğitim fakültesinde okuduğum ve gelecek sene itibariyle "din ve ahlak bilgisi öğretmenliği" bölümünün faaliyete geçeceğini öğrendiğimden bu yana zaten moralim bozuktu. bir de üstüne "kürtçe öğretmenliği" eklenirse; muhtemelen ben bu okulu yakarım. bak adamlar daha gelmeden yobazlık bulaştırdılar bana.
mardinde ki universitede kurdoloji bolumu vardir.ayrica diyarbakirda da akademik kurtce adinda kurslar verilmektedir.yani kurtce var bide akademik kurtce cikmis.
ingiliz dili ve edebiyatını iki puanla kaçıran öğrencilerin de tercih edebileceği bölüm. bu memlekette almanca öğretmenliği okuyup boşta kalmak, ilkokulda sınıf öğretmeni olmaktansa kürtçe okur adam. baksana kurucu unsur falan diyor herifler. lan meclisi kuran topluluğun yarısı çerkes, ama kurucu unsur kürtler oluyor. "deveye diken insana siken" sözü memleketin mottosu olmuş.
yavaş yavaş darbeye zemin hazırlanıyor.

ülke karıştırılacak, güçsüzleştirilecek, güvensizlik ortamı yaratılıp, önce ekonomi istikrarsızlaştırıp daha sonra türkleri ve kürtleri kışkırtacaklar. huzursuzluğa dayanamayan halk 80 darbesinde olduğu gibi 2020 darbesinde de askere(daha doğrusu amerika ya) ses çıkaramayacak.

yeni baronlar, politik liderler ortaya çıkacak. milli benliği olmayan kişiliksiz halk koyun sürüleri gibi bir oraya bir buraya sürüklenecek.
gerçeklere bir adım da olsa artık daha yakın olan tosuncuklarımız her zamanki abuklamalarına devam ededursunlar, kürtçe öğretmenleri onlara sanat müziğinden, türkçe sözlü bir şarkı ile sesleneceklerdir;

(bkz: ağlama değmez hayat bu göz yaşlarına)
orospu çocuklugunun farklı versiyonunu barındıran meslek.
yıllarca kürtçe konuşmayı yasakladılar konuşanları içeri tıktılar ve zamanla kürtler anadillerini unuttu, ve şimdi doğal haklarını istiyorlar, çok güzel bir adım olur kürtler için bu öğretmenlik.
normal şartlarda "kürtçe öğretmenliği" başlığının altına "orospu çocuklugljsdgkjz" benzeri ilkokul üç edepsizliği ile bir şeyler yazamamanız gerekir, aile terbiyeniz el vermemeli, hadi varsayalım aileden, anadan-babadan terbiyesizsiniz o zaman da sözlük buna izin vermemeli bunun tartışılır yönü yok. peki bu ahmakça öfkenin ardında neler var;

esasında tramva sonrası stress bozukluklarına dair, yas sürecini açıklayan bir teori var. kübler-Ross bu türlü bir yas sürecinin beş aşaması olduğunu belirtmiştir: inkar, öfke, pazarlık, depresyon ve kabullenme. bunu üzerinde konuştuğumuz sürece uyarlayalım;

inkar; kürt yok, kürtçe yok. bunlar bölücü yalanları!

öfke; orospu çocukluğrpşyjrşlksjlfkhjdg

pazarlık; eğer öyle olacaksa bunlar da şunu ister

depresyon; benim söylediklerim değil, onlarınki doğruymuş.

kabullenme; kürtler bir halk'tır, kürtçe de onların dili. bir halkın dilini öğrenmesinden doğal ne olabilir ki? hatta eğitimleri de anadilde olmalıdır.

yaşam karşısındaki olgunluk ölçeğinize göre bir yerde duruyorsunuz. yıllarca devletin sizlere kasten pompaladığı nefretin çözülmesi zaman alacak, süreç devam ediyor. ömrünüz vefa ederse, bu söylediklerimi tek tek göreceksiniz. küfür etmeyi bırakıp sürece dair yanlışlarınız olup olmadığını gözden geçirmeniz sizi insanlığa bir gıdım da olsa yaklaştıcaraktır.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın önerisi üzerine 500 Kürtçe öğretmeni yetiştirmek için tezsiz yüksek lisans programı açan Mardin Artuklu Üniversitesi ilana çıktı. Adaylarda, Kürtçe’nin Kurmanci veya Zazaki lehçelerinden birini bilme şartı da aranacak.

http://haber.gazetevatan....ize-cikti/462662/1/Gundem
http://www.capturefullpag...a80-a75c-747f325e53fa.jpg
http://www.artuklu.edu.tr...isans-programi-ilani.aspx

yukarıda da görüleceği üzere:

-1 yılda yüksek lisans yapacaklar; tezsiz.
-formasyonları yoksa aynı 1 yıl içerisinde formasyon da verilecek.
-mezun olur olmaz şıp diye atanacaklar. (hazırlıkla birlikte 6 yıl matematik-fizik-kimya-biyoloji öğretmenliği okuyup 85-90 puan alarak atanamayanlar için kırıcı olabilir)

eğitim fakültelerinde,

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği,
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve
Türkçe Öğretmenliği

fen edebiyat fakültelerinde,
Türk Dili ve Edebiyatı ile
Çağdaş Türk Lehçeleri

bölümlerini okuyanlara selam olsun.