bugün

tabiki . o kadar empati yapalım ki şehitlerimizi öldüren bölücü kürtleride anlayalım. belkide askerlerimizi katletmede hak veririz onlara . hadi biraz empati yapalım.

belki kutlarızda gerilalaları di mi
biz onlara empati yaparken onlarda bize sempati duyup askerlerimizi şehit etmişlerdir.
ırkçılıktır..
(bkz: he de geç)
kürtlerle daha doğrusu pkklı, sempatizanı olanlarla empati kurmak için kansız, şerefsiz, haysiyetsiz, onursuz ve gurursuz sokak köpeği olmak gerekir.
yapıyorum empati;
tc den baya zaiat var amina koyayım. başganım bugün demiştir ...
% 90 ı böyle a. q.
bakamayacağım on tane çocuk doğurup, kıçımı da devlete dayarım al sana empati.
yok kardeşim yap tamam, onlarında Hakkı olarak görürsün, ben olsam aynısını yapardım dersin ama ben Türk oğlu Türküm verecek 1 karış topramız bile yok yioysa alırlar.
hangi kürtler hakkında empati yapmak diye gelir insanın aklına,

birileri ülkede terör sorunundan rant sağlasın diye küçük bebekler dahil, çocuk, kadın, erkek, öğretmen, polis, asker demeden binlerce masum insanı gözünü kırpmadan öldürüp bunu sözde kürdistan mücadelesi olarak göstermeye çalışan silahlı terör örgütünün yaptığı akıl almaz şeyleri destekleyen kürtlerle mi? yoksa devletin bazı yanlış politikaları sonucu mağdur olmuş, zarar görmüş bugün bile en insani duygularla ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan bununla birlikte kabul edilebilir çerçevede demokratik özgürlüklerinin sağlanmasını isteyen kürtlerle mi?

(bkz: şehit ailelerini düşünüp empati yapmak)
o zaman özendikleri batıya gelince, orayı kendilerine göre asimile etmektense ayak uydurmaya çalışmalılar.
şöyledir:

en azından benim çevremde kürt olduğu için ezilen bir insan yok

seçme seçilme hakkına sahip

kendi dilini konuşmakta özgür

kürtçe tv kanalı açmakta özgürler

şarkıları türküleri serbest

kanunen benle aynı haklara sahipler

doğu ve güney doğu anadoluya kürdistan diyebiliyolar

siyaset yapmaları serbest

milletvekilleri polise taş ve tokat atabiliyor ve sayın apo diyebiliyor

demokratik çözüm çadırlarında molotof kokteyli hazırlayabiliyorlar

istanbulun ortasında iett otobüsünde 17 yaşındaki kızı cayır cayır yakabiliyorlar

neden hepimiz kardeşiz diyip pkkyı lanetlemiyoruz neden vatan için bir şeyler yapmıyoruz güneyi kuzeyi batısı ve doğusuyla bu vatan hepimizin demiyoruz, türkiye cumhuriyeti sadece türk kökenli insanların değil nüfus cüzdanında tc vatandaşı yazan herkesindir.
--spoiler--
ulan bizim lazdan çerkezden ne farkımız var da özerklik istiyoruz.
sanırım kullanılıyorum.
--spoiler--

keşke böyle düşünen kürt olsa.
kürtlerle empati yapabilmek için öncelikle yanan kazanın dışanda olmam lazım.

kazan yanıyor ve herkes her anlamda içinde kaynıyorsa empati yapamam , bir sonraki ay kiramı ,vergimi, gıda ihtiyacımı nasıl karşılayacağım empatisini yaparım ben.
Kürtlerle bir şey yaparken dikkatli olun. Işiniz bittiginde mutlaka bir şeyiniz eksiktir.
kürtlerle empati yapınca insanın canı amerikan malı köpek maması çekiyor.
kaypak insanlarla empati yapılmaz.
(bkz: ernest hemingway)

ekleme: söz bana ait, hemingway da kim?
kafamı toprağa gömesim geldiği durumlardan biridir. bende yediğim kaba sıçsaydım, her mesleğe sahip olabilme şansı olup isyan etseydim, her sınavda hileyle başarı kazansaydım, el kadar çocuğu kendi aptalca düşünceme alet etseydim, vs. vs. bana da şerefssssiiiizz demelerini kabulleneceğim durumdur.
en başta tespitlerim üzerin (ki küçük çapta bi araştırma) yüzde ellisini seviyorum.
empati yaptım.
çocuğuma taş atmasını söyleyip sokağa göndermem için mantıklı bi sebep göremedim.

şehit haberine içten içten sevinmek için bir sebep göremedim.

üniversitede burs alıp,bedava yemek yeyip,bedava yurtta kalıp, okulun musluğunu kırmak için bir sebep göremedim.

en önemlisi bir bayrak varken tutulabilecek,alternatif bir paçavrayı sallamak için bir sebep göremedim.

güçlü bir devletten kopup,açlıktan ölmeye mahkum,yada abd kıçı yalayacak kadar alçak bir bağımsız devletin hayalini kurduğumuzu farkettim.

saçmalıyoruz soydaşlarım. dedim kendi kendime.