bugün

bana göre saçma ısrardır. yani bilen varsa anlatırsa memnun olurum çünkü ben anlamıyorum. bu güne kadar kürtçe konuşan bir tek kişinin bile karizmatik, cool ya da sevimli olduğuna rastlamadım aksine kulağa inanılmaz itici gelen bir dil neden bu kadar ısrarcılar bilmek istiyorum cidden.
bir kere kaba bir dil, ikincisi o gırtlaktan çıkarttıkları sesle aha üstümüze kustular ya da napıyo lan bu adam balgam mı çıkarıyor ayyy pis endişesine ben çok kapıldım. midem alt üst oldu ne yani size de hiç öyle gelmedi mi ?

hatta benim kürtçe ile şöyle bir anım var. çoook eskilerde karslı kürt kökenli bir sevgilim vardı. hiç kürtçe bilmezdi ama özenti işte öğrenmiş iki de bir bana " ezde ezdıkım " ya da başka bir zıkım bir şey söylerdi işte. seni seviyorum demekmiş ya inanın o bana o kelimeyi söyledikçe benim sevgim kayboluyordu, sinir oluyordum.
hayır severdim de hem de çok severdim ama sinir olurdum o lafına çünkü küfür gibi yahu. hiç estetiği yok. adam hesapta bana seni seviyorum diyor ama anama söver gibi çıkıyor ağzından.
yok valla anlamıyorum neden kürtçe. ya illa başka dil konuşmak istiyorlarsa yeniden dil uydursunlar ya da şu kürtçeyi revize etsinler, yumuşatsınlar falan bir şey yapsınlar yine konuşsunlar ben konuşmasınlar demiyorum ki. ama estetik olsunlar biraz lütfen.
dostça söylüyorum valla bak.
neyse öpüldünüz.