bugün

ister gözlem deyin isterseniz tespit adı ne koyarsanız koyun buz gibi gerçekliktir. kürtlerde aile bağları, aile sevgisi minimum seviyededir. bunda çok kalabalık olmanın mı etkisi var bilemiyorum ancak kürtler aile bağları konusunda sınıfta kalmış bir millettir. haaa birini dövecekleri zaman iyi kenetlenirler maksat bir kişiye 100 kişi dalıp linç olsun ama o kadar
amaçları yaşamak, ev geçindirmek, ne bilim normal bir insan gibi yaşamak olmadığından tüm amaçları ülke bölmek, zıtlık çıkartmak, bulundukları yerde sivrilmek olduğundan kaynaklanıyor bence bu durum. - kürtlerin çalışan ekmeğini kazanan, adam gibi adamına değildir lafım-
başka ülke de yaşıyorum galiba dedirten başlık.

aile bağları zayıf olduğu için mi memleketinden toplayıp hepsini istanbula veya büyükşehirlere getiriyorlar, hepsini iş güç sahibi yapıyorlar?

ayrıca ben hiç yalnız kavga eden bir kürt görmedim. it sürüsü gibi maşallah hemen amca hala teyze toplanıyorlar kızlı erkekli. bu da aile bağlarının zayıf olmadığını açıkça gösterir nitelikte.

edit: arkadaş ne kadar çok kürt varmış. bişi demedik siz de iyisiniz.
çok yanlış bir önermedir. topraklarımızdaki en birbirine bağlı ırktır. nüfuslarının da yardımıyla; 10 senede 3 ev alanlarını bilirim.
hiç bir alakası olmayan iftira. kürtlerde tam tersine aile bağları oldukça kuvvetlidir. kuzen, akraba ilişkisi kürtler kadar geniş ve birbirine bağımlı bir halk anadoluda yoktur. oysa türklere baktığınızda, bu durum çok seyrektir. 4 ya da daha fazla evladın 1 babaya bakmadığını çok görmüşümdür türklerde. yahut akrabalarıyla uzun zamandır görüşmeyenlerde az değildir. oysa kürtlere bakıldığında, baba-ata saygısı adeta ideolojiktir. soy sop anlayışı yaygındır. aşiretleşme zaten bunun apaçık kanıtıdır. türklerde aşiretleşme çok azdır. öyleki; "uzaktan akraba" dediklerini sorduğunuzda annenin amcasının oğlu, ya da babanın dayısının torunu v.s. oysa kürtlerde 3. dereceden akrabalar bile aynı aileden sayılmaktadır. bunu şu şekilde örneklendire bilirim;

anneannemin dedesinin adı bulduktur. bulduk'un soyundan 300 e yakın kişi gelmektedir. bulduk'un soyundan gelenlere "moli bulduk" denilir. sırf babanem bu aileden olduğu için, bende babanemden istifade ederek o 300 küsür kişiyle aynı sülale ve aileden sayılır ve sevilirim. babanemin dedesinin adıda osman! osman'ın torunları içinde, dedemin dedesinin sülalesi içinde dahilimdir. benim durumum bir örnektir. bir çok kürtte bu vardır. fakat siz gelip aile bağlarının zayıf olması ile ilgili tutumda bulunuyorsanız, sizin zürriyetinizden ve bilgilerinizden şüphe duyarım. açıkçası nefretinizi kürtlere nasıl serpiştiririm başlığından başkası değildir.
aile bağları zayıp olan ergenin dünyanın kendi etrafında dündüğünü sanması ile ortaya çıkan sıçma durumudur.
her ailenin ortalama 12 kişi olmasından kaynaklanır. van der waals bile o kadar bağı bulamaz.

(bkz: van der waals bağları)
saçmalığın daniskasıdır.aile bağları kuvvetli olanların hali meydandadır.
ensest ilişkinin en çok yaygın olduğumu kavimmiş.
amca ve dayı çocuklarını da toplayıp, kesin bu sayfayı kundaklarlar.
çocukların terör için feda edildiği bu önermenin kanıtıdır.