bir türkiye gerçeğidir.

sen 80 sene boyunca kürtleri batı'ya göç ettirip dağıtmak ve asimile etmek için elinden geleni yap. yok zorunlu iskan politikaları; yok bölgeye hiçbir yatırım yapmamalar, elektrik ve su bile götürmemeler falan... ondan sonra batı'da kürt nüfusu patlayınca da, ben ne yaptım diye ağla...

afferim, çok zekice...
kürtlerin türklere beslediği kini, en açık şekilde vurguluyorsunuz. zaten batı tarafından yıkanmış beyninizi hastalıklı fikirlerinizle daha çok yoruyorsunuz. 30 sene önce bu kadar bariz bir türk-kürt kavgası yokken nerden çıkıyor sizce bu fikirler?
ittihatçıların başlattığı ve kemalizmin de sürdürdüğü bir politikadır. adına "türkleştirme" denilir.

sonuç mu? hesap ortada... şimdi kürt inşaat işçilerini falan hedef gösteriyor halka, sorumlu onlardır diye...
(bkz: kardeş tespit sıçtım nasıl olmuş)

türkiye'nin uzağından yakından içerisinde bulunmadığı gerçeklik payı sorgulanması gereken tespittir.

güney doğu'da memurları vuran benim ebem miydi? güney doğu'ya yatırım yapılmaya çalışılırken engelleyen, bombalayanlar benim nenem miydi? öğretmenlere tecavüz edip canlarına kıyanlar benim dedem miydi?

pkklılar gitti devletin her türlü kanalının oraya ulaşmasını önce engellediler. sonra oraya gitmek istemeyen memur veya diğer her türlü çalışanı oraya gitmemekle suçladılar.

bu durumdan sıkılan kürtler kalktı batıya yerleşti.

pkklılar at koşturdular o bölgede. yetmediler, pkklılar şehre inip, şehirdeki kürtleri de kışkırttılar. sonra vay efendim türkler faşik, vay efendim türkler bölücü.

kardeş bi kürtle kavga ettiğin zaman "biz kürdük, aşiretimiz var" diye çemkiriyorlar. hiç türkle kavga ettiğinde "biz türküz, orta asya'dan geldik, anadoluya el koyduk. şimdi sana da koymadan uzasan iyi olur. zira sen azınlıksın bizim 60-70 milyon nüfusumuz var" dediğini duydun mu? duyamazsın.

türk kendi bileğin güvenir, kürt köpeklerine güvenir.

faşistim amına koyim. sizin deyiminizle faşist!
feodal kırıntılarının bok attığıdır, kendi ağacıklarını unutarak bunun dışında toprak reformu yapılmak istenmiştir!...
mustafa kemal atatürk her daim eşitliği savunmuştur. oradan buradan duyduğunuz toplama bilgilerle değil de, ciddi bir şekilde araştırma yaparak bir kanıya varsaydınız anlardınız.. ha bir de eğer mustafa kemal olmasaydı muhtemelen amerikan sömürgesinde batının gayri meşru çocuğu olarak batının ve amerikanın kuyruğunda dolaşan sünepe bir topluluktan öteye gidemeyecektiniz. kürtler türkiye cumhuriyeti çatısı altında hiçbir türkden farklı değildir ve eşittir. bunun aksini iddia ederek ne kadar yaşayabilirsiniz?
1980 lere kadar kürtlerin batıya yoğun bir göçü yok.

1980 ve sonrasında güneydoğuya bir çok teşvik ,hibe ve kredi verildi özellikle hayvancılık alanında ama alan hemen hemen herkes paranın üstüne yattı adanada istanbulda pavyonlarda yedi çok azının kurdukları tesisler pkk tarafından tahrip edildi sahipleri tehdit edildi.

gap projesi o güne kadar planlanmış süveyş kanalından sonra ortadoğunun en büyük projesiydi *!!!ödenek yetersizliğinden!!!* gerçekleştirilmesi uzun sürdü.
şahsen tanıdığım 10larca zengin kürt iş adamı memleketleri dururken mersine yatırım yapıyor??? kürdü kürd düşünmezken ben mi düşüniyim?

birçok devlet türkiye nin gelişimini engellemek,sahip olduğu su rezervlerinden pay alabilmek ve türkiyeye silah satabilmek için kürtleri kullanıyor 19.yydan beri değişmeyen durum.

ingiltere mi5ın arşivlerini açtı şehy saidi finanse ettim destekledim dedi hala konuşuyorsunuz.
Normaldir. Doğu kültürüne alışmış ınsanların batıyı da doğuya cevirmeleri ağlanarak ızlenılecek bır olaydır.
(bkz: seviyosan git konuş abi)
kemalizmin iflas etmiş politikalarından bir başkasıdır.
adana kürtleşti, mersin kürtleşti. antalya, izmir, konya, istanbul hiç sorma...

(bkz: atın intikamı)
adana da sancak düştü
osmaniye %25
mersin kürtleşti
antalya%75
muğlanın yarısı gitti
aydında nevruza 15 bin keko katıldı
burdur ülkücü sokmadılar içeri
konya cemaatçi hoşgorü politiklaları ilerde başlarını ağrıtır
ankaranın tüm kafelerinde ahmet kaya çalar tüm gün
eskişehir %10
izmir %10
trakyada sadece çorludaki fabrikalarda var
istanbulda 5 milyonu buldular avrupa yakası neredeyse tümüyle iptal
izmit bdp ye 15 bin oy çkardı nevruz kutlandı fabrikalar full kürt izmitte sancak düştü
kütahya allaha emanet
bilecik nerenin köyü amk

bir de adapazarı var ki. şehr-i adapazar dediğimiz. burda kürtlere ev iş kız vermezler kürtler burda barınamaz 100 kişilik bir mahalleleri var şehrin dışına doğru elektrik su verilmez oraya. kürtçe konuşmak yasaktır. kürt demek yasaktır tıpkı 80 ler türkiyesi gibi. burda barınamaz kürtler. o yüzdendir ki adapazarı hep huzurludur ve refah düzeyi en yüksek ilk 5 ilden biridir.

son kale adapazarı ve karadeniz beyler. sizde bizim gibi şehir bilinci oluşturun.
osmanlı'nın hoşgörüsünü beğenmeyenlerin halini gördüğümüz politikadır.
osmanlı kürdistan'ı kendisi kurdu, kürtleri özerk yaptı, bütün hakların tanıdı.
peki kürtlerin tüm haklarını yasaklayanlar, onları yok sayanlar, zorla türkleştirmeye çalışanlar ne yaptı?
sonuç ortada;
türkiye artık kürtlerindir.
yakın bir gelecekte göreceksiniz bunun gerçekliğini...
ağlanmayacak olan vaziyettir. isteyen doğu'da yaşar, isteyen batıda...
kürt falan farketmez batıda batılı doğuda doğulu gibi yaşarsak sorun falan kalmaz doğu batı sentezi yapmaya çalıştığımız anda yandık.
bağıra basılan kürdün halıya sıçması gibi birşey olsa gerek
birtakım darbe, baskı ve darbe ortamı sevdalılarının psikolojik sorunu.