bugün

yediği kaba pislemek deyiminin örneklenmiş hali olan başlıktır. aranızda hala ''her kürt pkklı değil yeeaa'' diyen varsa, kürt denilen oluşumların ne tür düşüncelere sahip olduğunu anlayıp, ona göre tavır takınmaları gerekmektedir.

(bkz: bir insanın orospu çocuğu olduğunu anlama yolları)
batıda değil memleketin heryanında yaşayıp da iç savaşa hazırlanan kürtler için zorunluluktur. çünkü herhangi bir iç savaş durumunda türk gençleri askere alınacak, halk tsk tarafından en kötü ihtimalle -takır takır çalışan- m1 piyade tüfekleri ve thompson makineli tabancalarıyla donatılacak.
türklerde en kötü silah bile atılmaz. askerin depolarında onlarca çeşit tüfek ve mühimmat vardır. yerini m1'e bırakan kırkkaleler de yerini g3'e bırakan m1'ler de depolardadır. thompsonlar da yerini mp5'e bıraktığı için depolara kaldırılmıştır. 5 yıl içinde de yerini mpt76'ya bırakacak olan g3'ler de depolara kaldırılacak. depolardaki silahlar balmumuna batırılmış bezlere ve muşambaya sarılarak paslanmadan korunuyorlar.
zaten silahlı, pkk var, sadece bağımsız bir devlet kuramıyorlar hepsi bu. yoksa silahsız falan değiller.
Dogru bir onermedir. Zaten cogunun evinde vardir.
bak kardeşim,

gençliğimde kürt ırkından o kadar nefret ediyordum ki; nihal atsız ve hitler özentisi etrafta takılıyordum. sonra yaşım ilerledi, araştırdım, okudum... milliyetçilik zehirinin; eğitimsiz ve cahil toplumlarda nasıl etki yapabildiğini gördüm. akabinde, kürtlerin ayrılıkçı düşünme tarzlarından ötürü, sizleri suçlayamamaya başladım. sonuçta bende, o topraklarda doğup büyüseydim, aynı fikirlere sahip olacaktım.

lakin,

artık öyle bir noktaya geldiniz ki, bu ulusa tehlike arz etmeye başladınız. içinizden kafası çalışan insan adeti, bir elin parmağını geçmez. o yüzden artık akıllı olun. saçma salak hayallere kapılmayın. en fazla 2-3 sene sonra demokratik özerklik zaten hayata geçicektir. ışid'in ortaya çıkmasındaki en büyük amaç; kürt silahlı birliklerinin tasfiye edilerek, özerkliğin önündeki psikolojik engeli kaldırmak.

biraz daha metropollerde atarlanırsanız; sizin o sevgili sebahat tuncel başta olmak üzere, ayak takımı kurtaramaz. trabzon'da başınıza gelenlerden ders çıkarın. Bir anda öyle bir sikilip gidersiniz ki 20 yıl götünüzü doğrultamazsınız.