bugün

her gün 5 kadın cinayetinin işlendiği ülkede konuşulacak konu değildir.

kürtaj yasaklanacağına korunmak yaygınlaştırılmalı.

ancak şu anki kafaların amacı zaten farklı...
öncelikle kürtaj bir insanın tercihidir ve hiç kimseyi ilgilendirmez. birini aşağılık olarak değerlendirmek hiç bir ademe düşmez. kişi kendinde gördüğü eksiklileri başkalarına mal etmemeli.
kendisine aykırı gelen bir düşünceyi savunanları "aşağılık" olarak nitelemek, düşüncelerini insan gibi aktarma yeteneği olmayan ahmak ve cahil insanların yapacağı bir iştir.
sensin aşagılık bence sanene insan hayatından...götlek sen sen kendine bak...
sırf iktidar partisine muhalefet etmek için henüz anne karnındaki bir çocuğun öldürülmesini savunacak kadar aşağılık olmaktır.
kürtajı yasaklanmasını savunacak yüce köpek olmaktan daha iyisidir.

bence kürtaj, bebek doğduktan 18 yıl sonraya kadar yapılabilmelidir. baktın 18 yaşına geldi ve adam olamadı mı, aldır gitsin. yemin ediyorum böyle bir şey olsa akp'ye oy verecek kimse olmazdı.
bu düşüncede olanlar kendi karısının, kızının başına gelince anlar efendim kim aşağılık, kim değil? asıl aşağılık olan sırf akp denen güruh bunu istiyor diye kürtajı savunanlara hakaret etmektir, aşağılık olan sizsiniz.
(bkz: aldın mı cevabını)
milletin götüyle başıyla hadsizce uğraşmaktan daha beter değildir. Hadi böyle bir uygulamaya karşı olduğunu söyleyebilirsin * ama insanları bu şekilde itham etmek ne demek? Birileri çıkıp
kürtajın cinayet olduğunu söylüyor, bazı dingiller de üç kuruşluk akıllarını başkalarına dağıtmaya çalışıp destekliyor. Sonumuz hayrola...
kelimenin tam manasıyla sike sürülecek aklı olmayan bir varlığa dert olmuştur. halbuki oturulup 5237 sayılı tck kim tarafından, hangi yıl içerisinde düzenlenmiş, bu düzenlemede kürtaja yer verilmiş mi verilmemiş mi, verilmiş ise önceki düzenlemelere göre ne boyutta farklılaştırmış, kürtajın bugünkü yasal dayanakları nasıl belirlenmiş gibi konular araştırılsa idi bu sike sürülecek kadar dahi aklı olmayan insanlar bile gerçeği görebilirdi. ha görmek istemiyorlarsa buyursun gelsinler gösterelim.
kadın bedeni üzerinden siyaset yapmaktan daha şerefsizce olmadığı kesin olan eylemdir.
http://www.youtube.com/watch?v=WearmOcbmXA&feature=pla
hangi durumlarda savunulduğu önemli olan hadise.

eğer sen tecavüz edildiği halde doğursun diyebiliyorsan bu senin aklının noksanlığı. bir kere böyle bir şeyi nasıl olur da kabul edebilirsin?

hayatta insanın başına ne geleceği asla bilinmez. benim karım kızım tecavüze uğramaz diye net konuşamazsın. bir gün başına gelirse bu lafları aniden hatırlarsın. ve o doğan çocuğa hep nefretle bakarsın.

bunu böyle dile getiren kişilere de, niye sen öylee misin diye aşağılık bir savunma şekli geliştirmeye kalkıyorsan da şerefsizin önde gidenisin.

ciddi meseleler bunlar. iki düşünüp bir konuşmak gerek.
canım sen çok yanlış anlamışsın.
Neden duygusallıkları sevmiyorum? ben çok mu acımasızım? mantıklı davranmak acımasızlık mıdır? Kişisel olarak nasıl bir zorunluluktur baba olmak? istemiyorum kardeşim kim ne saçmalıyor? R.A cevap veriyorum ki ''devletin piçi olmak götüdür''
kürtaj yasaklansın, kadınlar yine eski abuk sabuk yöntemlerle kendi sağlığını da riske atarak bebeklerini öldürsünler. tabi kadın bunun önlemini almalı ama kadının elinden alternatifi de alınmamalı. eğer bir kadında vicdan yoksa kürtaja zaten ihtiyaç duymaz.
örneğin; dinlenme tesisinde doğurduğu bebeği çöp kutusuna atan kadın.
kurtaja karsiyim. daha cok pic istiyorum. yetmeeeez.
(bkz: Tecavuzu normal karsilayacak kadar asagilik bir insan olmak)
hayati tehlike dışında yapılma nedeni sorgulanmadan eleştiri yapmak kadar aşağılık insan olmaktır.
neye göre kime göre aşağılık olmaktır. bu pervasızlık yüksek bir ruh olmanın kanıtı mıdır.
kürtaj tamamen kişiyle ilgili bir şeydir. öyledir lan. neresi anlaşılmıyor bunun anlamadım ki. kadının vücudunda olan bir şey bu, kim neye karışabilir?
Bu durumda Çamlıca tepesine yapılan camii çok işlevsel olucaktır. Zira doğur hop camii avlusuna bırak gitsin. Böyle düşünenlerin annesine kardeşine tecavüz edilip, o çocuğu doğurmak zorunda kalmalarını çok isterim. Kadın bedeni ile siyaset yapanlara lanet yağsın.
insanlıkla hayvanlığın farkını bilen bir insan olmaktır. ebeveyn çocuğuna bakmak, onu eğitmek, ahlaklı* bir insan yapmak için uğraşır. bu özellikleri yerine getirmeden doğuruyorsa hayvandan bir farkı kalmamıştır. kürtaj hayvan olmamak için son çaredir. ama tabi bazı zekasal engelli insanlar, yukardan ne geliyorsa emir kabul eder ve yapar. ***
kürtajı savunmak için tecavüzü örnek göstermeye zorlayacak kadar itoğluit olmaktan iyi durum.
(bkz: tecavüz kutsal haktır kürtaj ise şerefsizlik)