bugün

(bkz: said i nursi)
(bkz: pkk)
(bkz: ibrahim tatlıses)

zorunlu tanım: bakış açısına göre değişen imzalardır.

edit: başlık başa kaldı, trollük gibi bir derdim yok, sevdiğim bir kardeşime sözüm var. *
kürt milletinin dünya tarihine attığı imza pek yoktur. ama aynı zamanda türklerin de pek yoktur. mesela bir ingiliz tarihi ile türk tarihini karşılaştırdığımda, türk tarihi baya sönük kalıyor. adamlar endüstri devrimini yaptı, ilk parlamenter sistemi kurdu, kuzey amerika ve avustralya'yı ele geçirdi, ingilizce'nin küresel dil olmasını sağladı. isaac newton, charles darwin gibi bilimde devrim yaratan insanlar çıkardı. şimdi biz ingilizlerin yanında kendimizi ezik mi hissetmeliyiz? hayır. bir kürt de aynı şekilde tarihinden bir rahatsızlık duymamalıdır. anlayacağınız boş muhabbettir bu.
(bkz: kem küm)
kendimi durdurmak istiyorum bu konulara yazı yazma konusunda ancak Kürtçüler yapmadan ben yapayım da gönülleri olsun gardaşlarımın, hem bu Rıza Nur'un da kanıtlarıyla belirttiği üzere temelsiz tezi Kürtçünün biri değil ben kullanmış olayım.

(bkz: selahaddin eyyubi)
(bkz: apo)

hayır bir de bu ibneyi leninist marksit felan zannediyorlar amk. adam bildiğin kürt faşisti, üstelik ajitasyon bile yapamıyor. valla bak bir sürü videosunu izledim kürt asıllı olsam yüzüne bakmaz güler geçerdim.