bence allaha inanan bi canlı ırkçılık yapmaz. o nedenle kökeni ne olursa olsun insan insandır. ha ırk olarak karakteristik özellikler vardır amennah. ama insanları ayırmak ne zamandır doğru ? 80lerden beri mi 60lardan beri mi ? peki bu bize ne kattı ?
kürt kökenli olmak değil kürt kökenli pkk lı olmak suçtur.
suç değildir.kürt olmayı kürtler seçmemiştir çünkü.
kürt kökenli olmak ile türk olmak ayrı ama bütünlenen şeylerdir.
doğmadan önce insanın hangi milletten olmak istiyorsun diye bir seçim şansı yoktur, bunun için suç değildir.amma velakin yaşadığın, ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin, oksijenini tükettiğin ülkeni, vatanını sevmiyorsan, ona karşı propagandalar yapıyorsan bu suçtur, hiç bir açıklaması yoktur.
böyle bir sorunsal yok aslında, bu durum sadece çıkar elde etmek isteyen kişilerin bok yemesidir. niye suç olsun ki? aynı şekilde laz, ermeni, çerkez... vs kökenli olmak da asla suç olamaz, olmamalıdır.
kürt diye nitelendirilenlerin %70 inin türk olduğu düşünüldüğünde, sorunun lüzumsuzluğu ortaya çıkar.
yüzyıllardır yapılan savaşlarla göçlerle hiçbir ırkın saf kalmadığı bir dünyada hala köken geyikleri döndürme sorunsalını yanağından öpen sorunsal.
anayasanın bilmem kaçıncı maddesi:
--spoiler--
''türkiye sınırları içinde yaşayan herkes türk'tür.''
--spoiler--
kürt kökenli olmak suç mudur sorunsalı'nı
kürt kökenli olan bölücü-pkk-teröristtir diye düşünen geri kalmış zihniyetin sorunsalıdır.

kürt olmak suç değildir,bölücü olmak suçtur.
her kürt bölücü değildir, vatanını milletini seven yaşadığı türk bayrağın altında olmaktan onur duyanların sayısı, tahmin edildiğinden daha fazladır.
bu sorunun cevabını *evet olarak verebilecek çok sayıda tanıdığım insan var. ancak hiçbirşeyin farkında değiller.benim tanıdığım gerçekten iyi olan kürtler var. bütün kürtler pkk lı bdp li değildir. ah ah bu mevzular yoktu hiç ortada nerden çıktı diyeceğim ama belli nerden çıktığı. *
hayır efendim, suç değildir.
suç olan, yaşadığın ülkede her hakkın varken, hala kalkıp bir kürdistan* devleti kurma çalışmaları yapmaktır. komuşunun çocuğuna bile kurşun sıkmaktır. suç olan terördür, masum insanların hayatlarıdır...
suç mudur değil midir bilmiyorum ama, bildiğim şey kürtlerin kendilerine sürekli eziyet edildiğini yaygara ve iftira ile öne sürmesi sonucu oluşan antipati. bakın, bazı kürtlerin teröre olan yakınlığından daha önemli bir sıkıntı yaratıyor bu. çünkü insanlar ayrışmaya gidiyor. toplumlarda bir düşüncenin oluşması basit olaylarla gerçekleşmez. uzun süreli bir tekrarla gerçekleşir. bir topluluk içinde herkes aynı düzeydeyken "ben farklıyım" diye bağırırsanız, o dakikadan sonra herkes size "farklı" gözle bakmaya başlar. istediğiniz farklı olmasa, farklı muamelesine de gocunmamanız gerek.

şimdi ben sorayım, "kürt olmak suç mu" diye sorarak "ben farklıyım" diyen birine neden farksızmış gibi davranayım? insanlar istedikleri hareketlere maruz kalıyor, her ne kadar kabul etmeseniz de bu böyle.
"merhabadan çok 'çıkar ulan kimliğini' denilmiş...."
"doğduğu yer yüzünden doğuştan kavgacı zannedilen...."
"esmer, cesur, korkak, çoğu kürt, çoğu türk çocuklardık..."
(bkz: yılmaz erdoğan)
kesinlikle değildir. bir insan nerede doğacağını seçemez. kürt olarak dünyaya gelmiştir sorun yok. kürt olarak yetişmiş büyümüş fakat bu ülkenin kurallarına uyan ve üstüne düşen vatandaşlık görevlerini yerine getirir. sorun yok.
ama ne zaman dağa çıkar, bu ülkeye bir şekilde ihanet eder. işte o zaman çok büyük bir suçtur. çıktığı yere geri sokulması gerekendir.
hükümetlerin ve askerin 80 sonrası dönemde işlerine öyle geldiği için yarattıkları bölücülüğün ürünü trajedidir..iki kardeş halk en nihayetinde peşinen birbirinden nefret eder olmuş ve bin yıllık kardeşliğin bir iç savaşa dönüştüğünü görmek bizim gibi şanssız bir nesile düşmüştür.
kürt olmak başka şerefsiz olmak başka olduğu için kürt olmak suç değildir. memleketinde bölücülük yapmak suçtur. hatta haddimi aşıyorum şerefsizliktir.
kesinlikle suç değildir. Yüce rabbim istese afrikada bir kabilede doğmasını sağlar. Pkklı olmak suçtur sadece.

edit:Arkadaşlar vatansever kürt kardeşlerimizi incitiyoruz, bizim kaybedecek tek vatandaşımız yoktur.Sinirlenirken kürtlere değil pkklı babasız piçlere küfredelim.

edit2: neyine eksi veriliyor anlamıyorum. Eksi veren benden daha milliyetçi değildir. Ermeniler bizi sırtımızdan vururken kürtler yemen cephesinde ırak cephesinde savaşıyordu ben sadece bunun farkındayım.
bir çocuk gelir dünya ya , bir yörükten veya topluluktan , her topluluğun bir adı vardır , onunkinin de tabi...
ataları üzerinde şuanda yaşadığı topraklar için diğer toplulukla birlikte çok kan kaybetmiştir.

ne yazıktır ki ; halkında bazı insanlar kandırılmış , dış güçlerinde etkisiyle gün gelmiş vatan a ihanet etmiştir.

bir çocuk gelmiştir dünya ya.

kürt kökenliyim bundan gurur duyarım. ama vatanımı da askerimide seviyorum demişdir.

fakat bağnaz, gerikafalı, aşırı milliyetçi öküzlere göre kürt kökenli misin ? düşmansın o zaman muamelesi görmüştür.

ve bence dağa çıkanlar , amerikadan çok bu adamlar yüzünden çıkmışlardır.