bugün

zanneden kişi ile zannedilen kişinin kafa yapılarının aynı olmasından kaynaklanan olaydır.
türk tarafından birine bir şey olunca birisi kalkıp bir şey söyleyince kürtlerinin hakkını savunan da "ırkçı bu, kafatasçı bu" vb. gibi yorumlar yaptığı için hiçbir zaman bu zihniyetlere laf anlatılamaz.
kürt haklarını savunan herkesi kürt zannetmekten öte, pkk gibi bir yavşaklığın peşine takılıp gidenleri anlayamamaktır. yoksa kim kürt, kim laz, kim çerkez bize ne.
türkiye'de kürt haklarını savunacak bir durum yoktur. kürtlerin hakları teröristlerin hakları ile karıştırılmamalıdır.
pkk üzerinden kürtler mağdur bırakan söylemler ayrılıkçı söylemlerdir. türkiye'ye t.c demek, teröriste gerilla demek kişiyi pkk
sempatizanı yapar. devrimci sosyalist değil...
çerkeslerin, boşnakların, alevilerin haklarından dem vurmadan sadece ve sadece kürdofillik yapınca vuku bulan sanrı. böyle kürdofiller 'ben kürt değilim' deyince 'he canım hee' diyerek geçiştiriyoruz.
hayvan haklarını savunanları hayvan zannetmek gibi saçma bir durumdur. mazlumun hakkını savunmak her müslümanın görevidir.
Her kürtü pkk lı zannetmem ama her pkk yı savunan kürtü pkklı kabul ederim 2 kere 2 4 .
Her gördüğü sakallıyı dedesi zannetmektir.
tipik bir kürt yalanı. çoğuyla muhabbet belli bir süreden sonra "biz kürt değil biz insanız" ya da "ben Türk'üm " ile devam eder. mahir çayan'ı sever apo piçine saygı duyarlar. içlerinde küçük bir ırkçı yatar.

(bkz: tipik kürt yalanları)
büyük yanlışlık ve cehalettir. komünist ve ümmetçi olabileceği de bilinmesi gerek.

kürt hakları nedir merak ettim? neden milliyet ekliyorsunuz faşistler. pisler.
zannetmek ile ilgisi olmayan, basbayağı planlı bir çabadır. "abi yenge sen yokken içeri adam almış" diye şaka yapan, sonra yaşanan faciaya uzaktan bakıp gülebilen bir toplumun zihniyeti elbette kimseyi bir şey zannetmiyor, kasten hadiseyi "kürt haklarını savunuyorsan kürtsün" çarpıtmasına getiriyor ki söylenen laf anlamsızlaşsın, dikkate alınmasın.
başka bir deyişle her kürdü pkklı sanmak. tabi bu kürt haklarının ucu nereye gidiyor onuda hesaba katmak lazım çözümü bölücükte buluyorsa karşıda ki şahıs benim için pkkdan da öte haysiyetsizdir.
her müslüman gıyabında müslüman kardeşini gıyabında savunmalıdır ve savunur. fıtraten bozuk olmayan bir insan olmak kafidir o ırkçılara karşı kürtleri savunmak için.
okul çocuğu olma ihtimali yüktektir.
(bkz: sırrı süreyya önder)
ırkçılıktır.