bugün

geçen gün başıma gelen olay bir forum sitesinde nickinden kürt olduğu anlaşılan birine nasılsın lan kürt dedim ana avrat sövmeye başladı .

aynısını bir almana söylediğimde selam türk dedi, bir ispanyola dediğinizde kibar bir şekilde karşılık aldım. aynısını bir türk`e söylediğinizde sağol kardeş cevabını alırsınız .

demek oluyorki bu kürtler kendilerine kürt dediğinizde bunu hakaret olarak algılıyor .
çok kürt tanıdım, hiç şahit olmadım. tanımaya devam etmeliyim sanırım.
Kendi benliğinden utanmasıdır.

Nasıl utanmasın lan o da haklı, vukuatlar Say say bitmiyor amk.
(bkz: her kürdün beslediği türk olma isteği)
Hala anlamadigim celiski. Dogru olan bir sey...
ırkını kendisinin de sevmemesinden kaynaklanan tepkisidir.
Daha sen kendine tahammül edemiyorsun. Benim sevmemi nasıl bekliyorsun ki.
dikkat etmediğim bir detaydır. şu yaşıma geldim tonla kürt tanıdım, arkadaşlarım da oldu hiçbirine hal hatır sorarken naber lan kürt demedim. belki de alınacaklarını düşündüğüm içindir. tespit doğru oldu lan zaman.
ırkının aşağılık bir ırk olduğunun farkında olmasıdır. kendini türk hisseden her insanın da türk olduğunu bilmesi gerekir. türk olduğundan gurur duyabilir.
@1 sana katılmakla beraber aynı şeyi bende binlerce kez yaşamış bulunmaktayım hakaret gibi algılıyorlar nedense.
$imdi bu olaya son noktayi koymaya geldim. tum sozluk ahalisi lutfen beni dinlesin.

alinganlik yapmasi normal olan durumdur. niye?

mesela senin annen. amli mi? evet. memeli mi? evet. kürt kürt mü ? evet.

o zaman annene amli desem veya memeli desem yaninda alinmaz misin? halbuki annen dogasi geregi amli ve memeli. neden aliniyorsun?
başlı başına bir tez konusudur.
Yaklaşık 1 ay önce arkadaşıma whatsaptan 'sus lan kürt' dediğim icin cocukla bozuştuk oda bana aynı şekilde 'sen sus lan türk' dedi ama aynı alınganlığı ben yapmadım.
(bkz: kürt denilen kedinin alınması tavır yapması/#25364921)

anadolu da küfür gibi bir etki yapar. misal bir Rizeliye kürt dediğinizde sizi topuktan vurma ihtimali oldukça yüksektir. *
bazı insanların bu sözcüğü hakaret gibi kullanımından ileri gelir, insanlar kelimeyi o şekilde algılamaya başlar. Örneğin zıkkım; zıkkım (zakkum) aslında yararlı bir bitkidir fakat insanların bunu kötü bir şeymiş gibi kullanması günümüzde kelimenin anlamını da olumsuzlaştırmıştır...
10 bilemedin 12 yaşlarında iki çocuk sokakta yürürler, birisi futbol topunu sürüyorken, diğeri arkadaşından sürekli topu istemektedir. Çocuk sonunda dayanamaz ve "Kürt müsün oğlum, anlamıyor musun? Atsana şu topu!" der.
Edit: hikaye gerçektir.

Böyle yani, bacak kadar çocuklar bile biliyor bunların ne olduğunu. Kendilerinin bile rahatsız olması gayet normal hani.