bugün

dünyanın en şanslı kadınıdır ve hayallerimi yaşıyordur.
bir arap erkeğiyle birlikte olandan daha az şanslıdır.
helal olsun kadınıdır.
ırkçı değildir, kürt veya türk beklemez.
severse benimdir der.
nadir bulunur.
hayranlıklar baslar bu ilişki. Onun etraftakilerden ne kadar farklı oldugunu gördükçe daha da bağlanırsın.çünkü buralara ait olmayan biridir o. annesinin kırgın ömrünün kıyılarında unutulmus o yaralı,o sevgiye hasret çocuklugunun,hayatla uzlasamamıs o ask kırgını yitik ilk gençliginin ve herseyin farkında olmanın çaresizligiyle derinlesen yüzündeki çizgileri seni kendine çeker kaybolur gidersin.
aşkın, kişiliğin, insanlığın vs. her türlü değerin ideolojiyle ölçülmediğinin bilincinde olan kadındır. kendi kararıdır, saygı duyulasıdır.
kendisine geçmiş olsun denilmesi gereken kadındır.
Evlendiğinde Ayak yıkama konusunda master yapacak kadındır. aşkım,bebeğim gibi hitaplar beklememeli, kürt koca ne derse yerine getirmelidir.
Normal bir kızdır. Kürt türk ayrımı yapanlara duyurulur; kürtler de insan, öcü değiller.
sopa yemeye ve aldatılmaya hazır olmalıdır. üstüne kuma getirilmezse kendini şanslı saymalıdır.

kürtlerin ortak özelliklerinden biri son derece teatral insanlar olmalarıdır. abartılı ifadelerle konuşmayı, rol yapmayı, öz güvensizliklerini aşırı bir güven görünümüyle maskelemeyi çok iyi bilirler. işte bu nitelikleri bir çok kızın kendilerine kanmasına ve de kaçınılmaz olarak hayatlarını karartmalarına sebep olur. yazıktır...
insandır. insan olan bir varlıkla birlikte olandır. ne ayak yıkama konusunda master yapmalıdır. ne de güzel kelimeleri duymamaya alısmalıdır. kürtler hakkında bilmeden atıp tutanlara bakmamalıdır. mutlu ise yolundan dönmemelidir. eğer erkeğini elinde tutabiliyorsa aldatılmayacaktır. üzerine kuma da gelmeyecektir. aldatmak sadece kürtlere has bir özellik değildir. yer yüzündeki bütün erkeklere has bir özelliktir. hatun elinde tutamıyorsa yapacak bişey yok. yukarda aksi yazılanların tamamen tv den etkilendiğinin kanıtıdır. çünkü salyalarını akıtıp salaksonik kişilerin kurdukları cümleler tamamen tv lerden uyarlanma. haa ayrıca, ayak yıkama da türkiye nin her yöresinde yaygındı eskiden, sadece kürtlerde değil. tamam mı salaksonikler.
edit: en çokta neyinizi seviyorum biliyormusunuz salaksonikler. eksileri gördükçe ne kadar acıttığımın farkına varıyorum. iyi ki varsınız la.
hayatımızdaki kişiyi illa ırk olarak sorgulayacaksak, benimdir.

ilişkiye başlarken hangi ırktansın diye sormak aklıma gelmemişti. hatırı sayılır miktarda zaman geçti bu arada; hiç abartılı ifadelerle karşılaşmadım, hiç rol görmedim, hiç öz güvensizlik görmedim, hiç aldatılmadım, bedensel ya da psikolojik hiç şiddet görmedim.

hayatınıza dahil olan insanların rengini, dilini, ırkını vs. sorgulamadığınızda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

(bkz: yaşasın halkların kardeşliği)

edit: iyilikler de kötülükler de insandandır, ırktan değil.