bugün

sabahattin ali'nin efsanevi romanı,öldürülmese ülkeye ve dünyaya adını altın harflerle yazdıracaktı.ölmeden önce yazdığı romanlarlada ülkenin gelmiş geçmiş en iyi 2 romancısından biri olduğunu kanıtlamıştır.
Hüzün veriyor.
Kim kimi böyle sevebilir?
Çoğunlukla edebiyat sınavı için okunulan roman.
her aklıma geldiğinde ah raif efendi ah diye iç çektiğim roman. en sevdiğim roman. her cümlesi bir şaheser. örneğin: seni seviyorum. öyle deli gibi değil, gayet aklı başında seviyorum.
bir solukta okunacak kadar kısa, tadı dimağımızda kalacak kadar etkiliydi...
psikolojik durumuna göre anlam kazanan bir eser.
gereğinden fazla abartılmış roman.

içinde güzel cümleler güzel betimlemeler olsa da olay örgüsü çok sıradan ve sadece sonunda ufak bir şaşkınlık yaratıyor o kadar.
bu romanın filmi çekildiğini düşünüyorum da bayağa emek isteyecek. bir kere dönem filmi olacak. kostüm kolay da , 1930 ların almanyası ve türkiyesi . mekanlar caddeler sokaklar vs. bayağa bi uğraştırır.
sonra en önemlisi maria puder'i kim oynayacak ? raif'i kim oynayacak? oyuncu seçmek te zor. sabahattin ali'nin mükemmel tasvirlerinin görüntüye yansıması gerek . oyuncuların mimiklerine kadar romandaki her ayrıntıyı yansıtması gerek.
yoksa bu kadar geniş kitlelerce okunmuş bir roman filme dönüştüğünde hayal kırıklığı yaratır.

aman ya rabbi ! vallahi bilmeden yazdım .

gerçekmiş ! dünün haberiymiş .

https://onedio.com/haber/...nemaya-uyarlaniyor-731845
Hayatı onla bunla çatışarak geçmiş, zavallı sabahattin alinin romanlarındandır. Türk edebiyatının en iyi romanlarından biri olarak gösterilir.
Filme uyarlanıyormuş. Kafamızda kurguladığımızdan çok farklı bir şey gelecek gibi. Merakla bekliyorum.
D&r'da rahat son 5 (beş) yıldır bir türlü ilk 3 (üç)'ten inmeyen kitap. Filmini de yapacaklarmış sonunda. Bi aylak adam değil bana göre.
iki ergen tatilinde okuduğu diye ya da kahve ile instagrama fotoğrafı koyduğu için kıymeti zedelenmeyecek harika romandır.

götünden element uyduran sözlük yazarları anca bok atar.
Şimdi ben gidiyorum, Ne zaman çağırırsan gelirim.
nereye çağırırsan gelirim.
Sabahattin Ali üstadımızın mutlaka okunması gereken kitabıdır. iç konuşmalara ve tahlillere sıkça yer verilmiştir. Değerli bir şaheserdir.
henüz başlardayım uğursuz bir kitap elime ne zaman alsam okuyamıyorum üstelik bu kadar sakinlik canımı sıkıyor.
okuduğum en güzel edebi kitap. adam yazmış be.
Çok güzel bir olay örgüsü barındıran romandır. Özellikle de temiz aşk hikayesi ile hasret kaldığını bize bile özleten, yaşadığı çaresizliği bize aktarabilen kahramanı ile ayrıdır bende.
Az önce bitirdiğim harika ötesi sabahattin ali romanı.
televizyona çıkan ve program yapan,bu program en çok izlenen sabah programlarından bir tanesi, cahil bir kadının bu kitabı Madonnanın hayatını anlattığını zannetmesi komik.tv 8 acunun kanalı sabahları yayınlanan bir magazin programında oluyor bu. Ülkemiz büyük ilerleme kaydetti kendi edebiyatının en güzel kitaplarından olan bu kitabı bile bilmiyor artık.
askerde okuduğum.
bi kuyucaklı yusuf değil benim için.
yanında kahve satsalar müthiş kar ederler.
görsel

Başına gelen beklenmedik bir aşk hakkında Duygularını bu kadar güzel ifade edebilir misin?
bir ara çalıştığım ofiste ** kitaplıkta sürekli duran fakat okuma alışkanlığım olmadığı için okumadığım kitap.
Madonna'yı sesi güzel bir oyuncunun canlandırması gereken kitap.
Cahil turnusolluğu bile yapmış kitaptır.
güncel Önemli Başlıklar