bugün

ezik bölücü kürtlerin hayalidir.öyle bir ülkenin kurulmasını bekleyeceklerine gitsinler ankara kızılayda vapur
beklesinler belki gelir.
tam olarak burasıdır.

http://galeri.uludagsozlu.../r/k%C3%BCrdistan-153454/
kayıp kıta atlantis kadar ütopiktir.
kürdistan mı? ne kürdistanı? kürdistan ne arar la türkiyede?
edebinizle oturuyosanız oturun elinizdeki masa örtüsünü de bayrak saymayın bu kırmızı bayrağın altında ya ağzınızı kapar oturursunuz yada ağzınıza verirler.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
kurulunca amerika'nın hiç bulaşmayacağı, thomas more'un ütopyasındaki gibi bir ülke olacağı, ekonomisinin dünyanın zirvesinde olacağı ve barış, huzur ve güven içinde yaşanılacağı sanılan devlet.

kurulması çok uzaktır, evet, ama kurulursa da abd'nin kukla devleti olacaktır ve insanlar yine yoksulluk çekecektir.

insanlara bu ütopya devletin kurulması için uğraştığı imajı veren ahmet türk zaten bir toprak ağasıdır.
türkiye den çok entry girilmiş * demek istiyorum.
asla bir devlet olamayacak, özerk bölge olsa dahi 1 yılda birbirlerini yiyip yıkılacak olan devlet.

not: kürdistan diye bir şeyde yoktur aslında. uydurmadan ibarettir.
tarihte varlığını bilmeyenlerin olduğu ancak varolduğu, bugün ise olmayan devlet.
wake up and smell the coffee cümlesini hatırlatan hayal ülkesi.
şimdi herkes diyor ki kürtler gitmez hayır efendim şu andaki türkiye cumhuriyeti topraklarından bir karış dahi verilip kurulacaksa en sevdiğimiz insan dahi olsa damarlarında kürt kanı akıyorsa valisinden subay polis doktoruna kadar kim varsa hepsi zorunlu göçe tabi tutulup yollanır.ha yok gitmek isteyen varsa şu anda zaten ırakta bir kürdistan var allah yolunu izini açık etsin.
ben de hemen yanına götümün özerkliğini ilan edip ''götistan'' kuruyorum, buyrun efenim, diyebileceğim götümün komşu özerk devletidir. *
var olmamış, olmayan ve olamayacak bok. bir de "mezopotomya gerçek sahibinin olacak" lafı duydum ben bu arkadaşlardan. *
eğer olur da bu bok kurulursa, bugün bunları destekleyen kürt veya türk kökenli çakma sosyalistlerin alayı gitsin orda yaşasın da göreyim götlerini. istanbul' u bırakıp da orda yaşar mı lan bunlar? olan da cahil, sefil kürt vatandaşımıza olur şu an olduğu gibi.
Dörtlü ülkede topraklarında dicle ve fırat nehirlerinin oluşturdukları yer olan mezopotamyada kurulmaya çalışılan bir yer. ırak ayağı tamamlanan, iran ayağı harekete geçen ve şimdilerde suriyede hareklenen ve türkiyede herzanki oyunları oynanan terörist bir akımdır. yunanistanın milenyumudur. maşa.
Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu kısımlarının haritada boyanıp üstüne kürdistan yazılması. Hayali devlet, türkiye türklerindir.
bu iki millet birbirinden ayrılacaksa ( türkiye ve kürdistan ismiyle iki devlet kurulacaksa)
-birbirine düşman iki halk olacaktır.
-arap, fars ve türkler arasına sıkışmış bir coğrafyada yaşamaya mecbur, muhtemelen israil ve abd destekli bir devlet olacaktır.
-bu coğrafyadan kan ve gözyaşı hiçbir zaman eksik olmayacaktır.
ultra ütopik, kimi yaratıklar için sadece hayallerde yaşamaya devam edecek var olmayan ülke.
osmanlı döneminde türk himayesi altında yaşayanlar özgürlüklerini ilan ettiler. 100 yıla yakın dönem geçmek üzere. ne hayaller vardı haklı nedenlerle. kendi bayrağı ile özgür yaşama hayalleri. ama ne oldu? avrupaya amerikaya teslim edildi ülkeler. işleri bittikten sonra bir akan çeşme bırakmadan çekip gittiler. şimdi aklı başına geldi çoğu milletin. türkler varken güvendeydik, aslında özgürdük dediler.

bir tek kürt kardeşler anlayamadılar. bugün kürdistan kelimesini kullanabilmelerinin bile türklerin hoşgörüsünden kaynaklandığını.

tayyip erdoğan'ı seversin sevmezsin. sevmeyen haklıdır, sevenin haklı nedenleri vardır. ama bir cümlesi vardır ki akıldan çıkmaması gerekli. hani davosta söylemişti, türklerin dostuluğu ne kadar kıymetliyse, düşmanlığı da okadar şiddetlidir.

şüphesi olanlar için şükürler olsun ki göğsümüzü gere gere gurur duyduğumuz tarihimiz var. inanmayanlar içinde sapa sağlama geleceğimiz var. ayaklarınız yere bastığı gün hayaller gerçekliğini kaybeder arkadaşlar, bunu unutmayın.
bop ve pkk kisvesi altında dış mihraklar tarafından kurulması desteklenen ütopya.
kurulsa dahi 3 gün içinde tekrar parçalanacak devlettir.
kürt kitapçıya gider

+ kürdistan konulu bir kitap arıyorum
- beyefendi masal kitabı satmıyoruz
+ hönk zönk
böyle bir şey yok ama olabilir de.

(bkz: bir an heyecanlandın itiraf et)

edit:genç pkklılar iş başında.
(bkz: age of da kürt ırkı olsa/#12643874)
aradığınız - kürdistan - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil.

öneriler:

tüm kelimeleri doğru yazdığınızdan emin olun.
başka anahtar kelimeleri deneyin.
daha genel anahtar kelimeleri deneyin.
kürdistan

böyle birşey yok. şunu mu aramıştınız? "nahhhhh"
kimine göre olmayan kimine göre tuvalete verilen isim.
bir çoğuna göre de welat * diye tanımlanan yerdir.
zerre kadar alakası olmayanların durmadan bok attığı coğrafyadır.
kendisine selçuklular tarafından verilen kurdistan isminin, yine selçukluların torunları tarafından yasaklandığı coğrafyadır aynı zamanda.

not: insanım.