bugün

ben karşı değilim kurulsun , toprakta verilsin amma velakin;

türkiye cumhuriyetinde bi tane kürt kalmicak hepsi siktir olup gitcek kürdistana.

diyelim ki gitmedi. olay cikarani oracıkta sikecekler.

öyle doğu bizim batı hepimizin diye bi kaide yok arkadaş.

benim bu kabulum sizin de kabulunuz mu?
ne güzel kardeş kardeş yaşıyoruz niye ayırmaya çalışıyorsun ki daha güzel olacağını düşünmene sebep olan şey ne merak ediyorum.
merzifonlu kara mustafa paşa, viyana kuşatmasından önce avusturyalılardan raab'ı isteyince kont albert de kaprara

"kale kılıç ile alınır, yoksa buradaki söz ile kale verilmez" demiş.

mevzunun özeti de budur.

türkler, bu bölgeleri elinde tutmak için yüzyıllardır savaşıyor. bazen iranlılara, bazen ruslara, en son ermeniler, fransızlar ve ingilizlere karşı mücadele edilen bir bölge burası.

şöyle ifade edelim. bu bölgenin demografik yapısı i. dünya savaşı'nda bozulmuştur.
buralarda yaşayan ermeniler savaş sonunda ülkeyi terk ettikleri için bölgede nüfus dengesi bilhassa kürtler lehine değişmiştir.

şimdi bu bölgede yüzyıllarca binlerce şehit veren adama burayı kürtlere bırak diyemezsiniz. çünkü bu sadece bir sözdür ve kıymeti yoktur.

benim şahsi fikrim kürtler ne olursa olsun pkk gibi leş bir örgüte emanet edilemez. fakat tarafsız ve baskı ortamının olmadığı bir ortamda bir bağımsızlık referandumu yapılsa en fazla 3 vilayet buna evet diyecektir. kürtlerde türkiye olmadan ayakta duramayacaklarını biliyor.

onların nihai amacı şu; doğu sadece bizim, ülkenin kalanı ikimizin olsun.
biz kürdistan kurulmasına karşı değiliz. biz kürdistanın bu topraklarda; türkiye cumhuriyeti sınırları içinde kurulmasına karşıyız.

siktir olup başka bir ülkeye gidip kurabilirler.
k*rde karşıyım.
ülkemin bölünmesini istemediğim ve bu bölünmenin huzur getirmeyeceğine sonuna kadar inandığım için karşıyım. ortadoğuda bu tür bir bölünme kanserleşecek bir yaradan başka bir halta yaramayacaktır. ve kanserin metastaz yapma riski de vardır.
özetle, ülkemi bir bütün olarak sevdiğim ve öyle kalmasını arzuladığım için karşıyım. aksini isteyen benim için vatan hainidir, o kadar.
Kürtlerin bu ülke üzerinde bi hakkı olsaydı karşı olmazdım. Ama bedeli 100 yıl önce şehitlerimizin kanlarıyla ödenen toprakları neden malum ırka özerk yönetim olarak verelim?
Kürdistan diye bir ülke var zaten. Kürdistan'da yaşamak isteyen Barzani'nin devletine gidebilir. Kapı orada.
Vatanımın büyük israil projesine kurban gıtmemesi için. Yoksa kürdün zaten devleti var. Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde yaşayan herkesin devletidir. Ha hoşuna gitmeyen kanunları yasaları varsa sısyaset yoluyla yeniler, değiştirirsin. Lakin ülkeyi bölüp, bir iç savaş çıkarmaya, halimizi Suriye ye çevirmeye kimsenin hakkı yok.
Bir insanın canına kast etseler ve vücudunu ikiye ayırmak isteseler ve neden bedenin yarısının bölünmesine karşısın? Diye sorsalar ne hissediyorsa insan, cevabı da aynıdır.

Bu ülke Türk, Kürt, Laz, Çerkez ve bir sürü ırkın mensup olduğu bir ülkedir ve bu ülke hepimizindir. Irkçılık yapmak yanlıştır.

Ben bir Kürt kardeşimi sen Kürtsün diye eleştirmem, onun isteyerek Kürt olmuş gibi ve bu durumun hata olduğunu ona söylemem gerekiyor, mantığında davranamam. Yanlış bir durumdur.

Hiç bir ırkta üstün değildir. insanlar niye hep bir ayrıma gitmek zorunda? sağcı mısın? solcu musun? Kürt müsün? Türk müsün? Onlardan mısın? Bizden misin? bu soruların hepsi saçma geliyor cevap ise "Sadece bir insanım." olmalı.
Cevabı kendi yazdığında olan saçmalıktır. Bu ülke herkesin eyvallah zaten ona kimsenin sözü yok ama ben kendim toprağı şurdan böleyim burası benim dersem sıkıntı olur. Hangi laz hangi çerkez kendi devletimi kurayım diyor? Burası türkiye cumhuriyeti öylede kalacak.
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde kurmaya çalıştıkları için karşıyım.

Tanım: saçma bir soru.
soyu sopu ermeni olanların kurduğu ve sözde ermeni soykırımının intikamını almak amaçlı yola çıkmış bir örgütün kürdistan kurmasına karşıyız evet.
Öncelikle hiçbir devlet savaşla kazandığı toprağı burada sen yaşıyorsun al senin olsun burası demez.bu türkiyede olmadı olmaz da emin olun. Burası Suriye ırak değil Türkiye bölünmez.kürtlerin elindeki hakları genişletmesi olası bir durumdur. Son dönemde her ne kadar zıt politika uygulasa da bu ülke tarihinde kürtleri en çok adam yerine koyan hükümet AKP hükümetiydi. Devlet kanalı açtı Üniversitede bölüm açtı. Çözüm süreci başlattı. Bunu her ne kadar oy için yapsa da Kürtler için geçmişte hiç olmamış haklardı. Peki sonrası ne oldu? Kürtlerin büyük çoğunluğu ihanet etti son seçimde hdpye oy vererek. Burada ak partiyi savunmuyorum, reklamını da yapmıyorum fakat Kürtlere biraz hak verince hemen özerklik bağımsızlık peşine düştüler. Peki başlığı açan ve onun düşüncesinde olanlar bu kanı dökmek neden? Polis asker sivil öldürülünce ne geçiyor elinize? Hümanist birinin bu denli kan yanlısı olması neden? O savaşta harcanan ve harcanacak paraları kalkınmaya harcasak ne olurdu? . Bundan sonrası Kürtler için çok parlak değil. Akpnin yediği kazığı gören gelecekteki hükümetler Kürtlere bir daha hak falan tanımayıp olanı daraltmaya bakacaklar. Onu bunu geçtim de hümanizm azınlık milliyetçiliğinden başka bir şey değil sizin gözünüzde. Olayı çok yanlış anlamışsınız.
Zoruna gidiyor. yüzlerce yıllık Türk-Arap veya ermeni memleketlerine yayılıp, demografik yapısını değiştirince "burası artık benim" denmesi.
Yüzlerce yıl oralara Türk devletleri hükmetti. Sadece hükmetmedi. inşa etti. Oradaki tarihi eserlerin çoğunu Türk devletleri inşa etti, dört ayaklı minare, Malabadi köprüsü vs.
Böyle düşününce çivi çıkmamış guruhun her şeyi talan etmesi yüzünden daha bir öfkeleniyorsun.
kürtçülerin ikiyüzlülüğü yüzündendir diyorum. bu herifler yayılıyorlar çok çocuk yapıyorlar ondan sonra ben 5000 yıldır buradayım siz işgalcisiniz diyorlar. bunu geçmişte d. bakırda vanda yaptılar şu sıralar mersinde erzurumda yapıyorlar.
kurdurmuyoruz amk. ne olacak?
Oralar hep bizim oğlum.
Çağrı Beylerle geldik 1040larda oraları keşfettik kanımızla aldık tapusunu.
Kürdistan bekletisinin bir projeden ibaret olduğu için karşı çıkıyoruz. Kürt olupda bu saçmalığa karsi çıkanlarda yok degil hani.
Olmaz ya diyelim ki kurdunuz Kürdistan'ı.süper güçmü olacaksın? Yoksa marsa mı gideceksin? Ekmek elden, su gölden yaşıyorsun. Sen vatan değil çadır bile kuramazsin. Ortadoğuda sıçan olarak doğdun, sıçan olarak öl.
valla ben karşı değilim, hatta baya zevk alırım. götü yiyen buyursun.
Türkiye Cumhuriyetini kurmak için onca şehit onca kahraman varken ülkemin sınırları içinde başka bir ülke görmek ve bunun için şu dönemde de canice bir çok askerimizin, vatandaşımızın şehit edilmesi mantıklı gelmiyor. ülkemi paylaşasım gelmiyor. vicdanım el vermiyor.
Kim demiş karşıyız diye? Türkiyenin en çok işine yarayacak şey siyasi bölünmedir. Düşünsenize sırtımızdaki 7 milyonluk kamburdan kurtuluyoruz. Milletin çaldığı elektirigi ödemek zorunda kalmıyoruz, askerlerimiz öğretmenlerimiz ölmüyor(polis umrumda değil), savunmaya milyarlarca lira harcamıyoruz. Ne kadar güzel
Türkiye topraklarının dahil olduğu bir devlet istemiyoruz. Bu toprakları milyonlarca şehit vererek kazandık, iki fistanlıya yâr etmeyiz. Afrika'da kuracaksanız yine kurun. Az ötede kurun. Buraya değil.
Silvan (Meyyafarkin) Ulu Camii
Mardin Ulu Camii
Harput Ulu Camii
Dunaysır (Kızıltepe) Ulu Camii
Urfa Ulu Camii
Malabadi Köprüsü
Emir Bayındır Camisi
Bitlis Ulu Cami
Şeytan Köprüsü
Diyarbakır ulu camisi
safaa camii
burada bazı türk eserlerini saydım, çoğu cami tabiki tarihi değeri fazla olmayan onlarca köprü, kervansaray mezarlık var, açın bakın kim inşa etmiş oradaki eserleri, kim bayındır hale getirmiş, benim milletimden olanlar orayı ihya etmiş neden benim olmayacak ki orası?