bugün

ilgi çekmek için takan erkektir. ortam meraklısı erkektir. yani doğal hali ile dikkat çekemeyip, dikkat çekmek için farklı yöntemlere başvuran erkektir.
neden böyle olduğunu kısa bir örnekle açıklayayım.
babuş nasıl olmuş dedi. dedim ne nasıl olmuş erkan. abi dedi deldirdim. artık karısı kızı hepsi peşimde olacak dedi. dedim kulağından bahsediyorsun sanırım. evet dedi. ilk 30 saniye hiç birşey demedim. sadece suratına baktım. ağır hareketlerle tabakamdan sigaramı çıkarıp yaktım. ilk dumanı suratına doğru üfledim. evet abi dedi. ne düşünüyorsun dedi. senin gibi delikli adamı düşünmeye değmez ama fikrimi almak için gelmişsin geri çevirmeyeyim dedim. iltifatmışcasına saol abi dedi.
topmusun olm dedim. neden abi dedi. dedim gerek yok böyle şeylere. kulak deldirmekte neyin nesi. zekan ile ön plana çık dedim. seni beğenen böyle beğensin. hem eksi yönleri çok fazla dedim. iksrey cihazından geçerken ötersin. kafanı iki direk arasından sokamazsın, annen baban kulağını çektiği zaman acıtır gibi nasihatlar ettim. ama abi yavuz sul... kess dedim. bana demogoji yapma dedim. ben sana küpe takmanın zararlarını anlattım dedim.iyi düşün dedim. kızlarda küpe takıyor dedim. hem saçın uzun hemde küpelisin.
haklısın abi dedi. yol aldı ve gitti.
ben ona değilde bu gençlere ibretle bakıyorum. bu küpe takan gençlere. hepsi farklı olacam diye aynı tip milyonlarca insandan bi farkları yok. hani farklılık...
kişisel tercihine saygı duyulması gereken erkektir.
herhangi bir erkektir. kendisinden rahatsız olanlar çeşitli eksiklikleri ve rahatsızlıkları olan insanlardır...
ilgi çekmek için yazan yazardan daha değerli erkektir.
yavuz sultan selim erkeği.
tarzı ve tercihi yargılanmaması gereken erkektir. *
yakistigi takdirde ve kupeyle mutlu oldugu takdirde, cevresindeki delikanli(!)lara afedersiniz bo* yemenin dustugu bireydir. tabi aslinda yakismiyorsa, arkadas olarak uyarilmalidir. yoksa kendine benzemeyen insanlardan nefret eden zihnin hicbir sey soylemeye yetkisi olmamalidir.
onlara imrenip de takamayanların, cesaret edemeyenlerin .ok attığı erkektir
kişisine göre karizmatik erkektir. ama dini hükmünü bilmiyordum öğrenmiş oldum teşekkürler ediyorum. *
aynı zamanda dövmesi olan ve namaz kılabilen erkekte olabilir.
sağ tarafa takması durumunda cinsel tercihi üzerine soru yağmuruna tutulması beklenen erkektir.
"ben erkeğim lann, top musun olm küpe takıyon?" diye ilgi çekmeye çalışanlardan daha az ilgi çeken erkektir.

herkesin bir taktiği var tabii...
(bkz: kedidir kedi)~~
ve ayrıca ;
(bkz: bunu yapan erkek olamaz)***
(bkz: şakamısın lan sen)
şekil uğruna heba olan gençlik. *
erkektir, erkekliginden hiçbir şey kaybetmez yakışıyorsa ne ala ama yakışmıyıpta takıyorsa yinede diyebilecegimiz birşey yoktur. herkesin yaptıgı iş kendisinedir.
şu bok dünyayı skine takmayan erkektir. delikanlının el kitabını yazmaya çalışmaz. sadece kendisi gibi olur. saçta uzatır, sakalda. tek aksesuarı budur. altın kolye, bileklik, tesbih, gümüş tabaka taşımaz. ulaşamadığı şeylere mundar demez.

sabah dokuz akşam altı çalışacak insan değildir. ama sonunda o da beyaz yakalı köle olur. her gün traş olmak erken kalkmak işe gitmek patronunun verdiği işi yapmak her gün kendinden yaşadığı hayattan nefret etmek zorunda kalır. ama ama gün gelir......

o gün gelecektir ki takım elbisesini çıkarıp atacak, tekrar küpesini takacak, saçını uzatıp her sabah traş olmayacaktır.

.

gün gelecektir bu boktan, çivisi çıkmış dünyaya kocaman bir "sktir lan" çekecek başkalarının ona "ol" dediği gibi değilde kendisinin "olmak" istediği gibi olacaktır.

emekliliğini düşünmeyecek, para biriktirmeye çalışmayacak, delikanlıların el kitabı basmadığı bi yerde yaşayacak, sadece istediği gibi yaşayacaktır.

o gün gelecektir yakındır.......
kavgadan önce kulağından çıkarması gereken erkek... *
özgür bir ülkede yaşıyorsak normal karşılanan bir durum olması gerekir.
"küpeye takan erkek"ten daha delikanlıdır...
güzel yurdumda lüzumsuzca tartışılan mevzudur. oysaki tarihimizde aslanlar gibi padişahlarımız küpe takmıştır. bunu tartışanlara üçüncüye düşen düşmelidir.
ve entryde bahsi geçen aslanlar gibi padişah için (bkz: yavuz sultan selim)
küpe takmayan erkekten hiç bir farkı olmayan erkektir. kişi kendisine yakıştırdıktan sonra istediği kadar küpe, aksesuar takabilir.
yok artık bu bile deldirdiyse ben vazgeçtim dedirtebilir başka bir erkek için.bazen ummadığınız tipler takar siz hala kendi özgüveninizi sorgulayadurun.
sadece özgürdür.
(bkz: özgürlük)
küpe takmayan erkekler kadar erkek olan kişidir.