bugün

özellikle son aylarda ülkemizde ergenler arasında hayli ilgi gören modadır.

şimdi, öyle bir durumla karşılaşırsınki, küfür etmemen imkansız olur, eyvallah! ama, her on lafından biri küfür, dokuzu argo olan yeni bir nesil geliyorki, bunun canlı şahidi olmak çok talihsiz bir durum.

bu arkadaşlar, ilerde politikacı, sanatçı, öğretmen, polis, icra memuru gibi statülere sahip olacaklar. bu özelliklerini o zaman da devam ettirirlerse, bu bizlere geleceğimizin pek de parlak olmayacağının göstergesidir. böyle giderse, en elit ve en çağdaş ortamlarda bile küfür ayıplanmayacak ve küfür eden dışlanmayacaktır. bu çok ürkütücü.

avrupalıların, bize yakışdırdığı barbar sıfatını, yavaş yavaş haketmeye doğru götürüyor bizi yeni nesil.

bir düşünün,

" sevgili öğrencilerim, sınav soruları gayet basitti amk. hepinizin beynini zikeyim! bu soruları bile çözemiyorsanız, ne zikime mektebe geliyonuz lan! tipitoş götoşları sizi! "

" sayın cemaat, aranızda ayaklarını yıkamadan camimize giren bazı pezevenkler var! bunların ben yedi ceddini, sülalesini biipp! ulan göt laleri, ayağınız laleli orospularının kukusundan beter kokuyor lan! hiç mi utanmıyorsunuz? ayağını eski haliç'in, boklu suyuna sokmuş beyaz donla denize gire mağara adamları gibi koka koka camiiye gelip, burnumuzu zikiyorsunuz! " diyen bir imam.

" baba! annemi hangi pozisyonda ziktin de ben dünyaya geldim? " diyen bir oğul veya kız.

size çekici geldi mi? dalga geçmiyorum, bu küfür modası devam ederse sonumuz böyle olacak. lütfen artık her ortamda, her fırsatta küfür etmeyin! ve ettirmeyin.
bir tür özentilik veya ağız alışkanlığıdır.
amına koyduğum sorunsaldır.
bir tür içten gelme kendini koyverme durumudur.sikerler bölesini...
kendi içimde çözemediğim sorunsaldır. insanın duygularını küfürle rahatça dışa vurması* mı daha iyidir, yoksa kendine hakim olup küfür etmemesi mi daha iyidir bilemedim.
otun bokun sonuna bir 'amk' kondurma çabasıdır. aha kendimle bile çeliştim o derece moda.