bugün

Bir gerçektir. Köylüler oy kullanmamalı.
işte neden muhaliflerin hep muhalif kalacağını gösteren cümledir. yazık.
''eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin. '' Sözleri ne yazık ki istatistikle çelişti. Ata'm köylü sıçtı ülkenin ağzına.
Köylü tarafından annesi düzülmeye layık görülmeyince tribe giren ergen başlığı. Kızma yavrum köylü insanı namusludur namussuz ile işi olmaz sen anneni başka yerde pazarla.
köylüye ananıda al git lan deyip köylü milletin efendisidir diyen adama sover bunun gibiler.
doğru önermedir. iki kuruşa oyunu satan beleşe alışan hibe almaya bayılan çalışmadan kazanmayı kar sayan bir köylü var artık. evet.
köylü olmakla çomar olmak arasındaki ince çizgidir.

mazot pahahlılığından şikayet edip, 1,5 tl'ye yatlara mazot satan hükümete oy verenler elbette kanserdir.

ancak bunun yanında ciddi bir muhalif köylü kesimi olduğuna da inanıyorum.
siz sanıyorsunuz ki köylülerin hepsi çok dürüst, namuslu insanlar. o küçücük köylerde kimin eli kimin cebinde belli değil. evlilik dışı ilişkiler, kız kaçırma vs. olayları gırla. sattıkları sütün yağını makineyle çalıp(çiğ sütten yağı ayrıştıran makineler alıyorlar) tereyağı yapıp satarlar. yapmadıkları düzenbazlik yoktur. hepsi öyle değil ama bi çoğu böyle.
bkz:şükrü erbaş-köylüleri niçin öldürmeliyiz
2 tane ünv. okudum. beynimi sikeyim böyle ülkede 2 ünv. okuyup 26 senemi çöpe attım. halbuki belime silah takıp mekanlara çökebilirdim. ya da sarık cübbe din satabilirdim. şimdi evimde oturacağıma hiltonda masaj yaptırıyordum amk.
Cumhuriyetin ilk yıllarında köylü milletin efendisiydi. Ama tabi uzuun zaman geçti aradan Şimdi ne olduğu aşikar.
Köylü demeyelim de cahil diyelim. Yoksa köylülere hakaret etmiş onları küçümsemiş oluruz ki bu çok yanlış.
Her şehirli çok mu bilgili,donanımlı,aydın sanki.
köylüyü sadece siyasi seçmen olarak gören kişiye göre doğru cümle.

köylü üretimdir. köylüyü vasıfsız hale getiren son 16 yıllık politikanın sonucunu görüyorsunuz. enflasyon anasının örekesine ulaştı. götümüzdeki dona, ekmeğin buğdayına kadar dışarıdan alıyoruz. köylü niteliksizleşince ülke böyle batıyor.

siyasi tercihleri sizin istediğiniz gibi değilse bu onun suçu değil, ona gerekli eğitimi götüremeyen, kendini toplumdan soyutlayan sözde aydın aristokrasinin suçudur.
Sende katıksız götün tekisin!
Köylü deil piccim,kapitalist düzenin orospuları için geçerli bir durum bu.
yanlış bir deyim olsada, reis istiyor diye evet veren adamla, kanunu okuyup ülke için faydasını zararını tartıp, evet veya hayır veren adam arasında fark vardır.

Tamam reelde fark yok ama fikri olarak gerçekten değer farkı vardır.