bugün

çünkü bunu diyen mustafa kemal'in türkiye'si devletçilikle yönetiliyordu kapitalizmle değil.
çünkü amerikada starbucks olsun, mcdonalds olsun.. buralara hep fakırlar (yoksullar) gidiyor tammı?
Efendilik parayla olmuyor aslanım diye cevaplandırılması gereken soru.
efendi adam öyle abidik gubidik milli kültüründe olmayan batının bokuna püsürüğüne heves etmez, eğer kahvesini içecekse gider kahvehanesine aslanlar gibi söyle köpüklü kahvesini kurar dost meclisini keyfine bakar. öyle bilip bilmediği şeyi ağzına koymaz.
starbucksa gitmek ne zamandan beri efendilik oldu diye sordurtur ahaliye.
Starbucks' takilerin bu milletin efendisi olmadığını ve olamayacağını anlatan sözdür. Ee yani ?
cunku koyluler koyludur ve koyunden cikamazlar.

ben ise elit biri olmam sebebiyle starbucks'tan cikmam. simdi soyleyin bana starbucks'a bile ugramayan bu varos kitle benim nasil efendim olabilir ? iphone'lari bile yok zaten iyyyy.
Çünkü o kadar verdiği emeğin bir kısmını, sizin prim aracınız olan bir yerde harcamak istememek olabilir.
Köylü milletin efendisidir.
işçi de aynı şekilde.
Peki siz nesiniz?
Starbucks kralın sarayı sanki.
kurulan yeni bir rejim var ve diger ulkelerde oldugu gibi sanayi olmadigi icin isci sinifi olmamasindan kaynakli onun yerine ciftci, koylu veya rencper denilen siniflarin olmasindan kaynakli ortaya soylenmis bir sozdur. olasi bir isyani kalkismayi veya ayaklanmayi engellemek amacli soylenen kutsal bir soz.

Yani reis sen orada tarlani sur, bize organik gidalar uret siktir et sen simdi cool lime falan
güncel Önemli Başlıklar