bugün

toplum'a aile tarafından müebbet kötülenme cezasına mahkum edilen kişinin düşüncesi.

evet efenim biraz itiraf bazlı olacak;

çocukluğum çok saf ve uysal geçti diyebilirim.arkadaşlarım ile taso oynar bilye çarptırır gün bitirirdik.birden canfidan ablamızın bakkalına parmak kadar kurabiyelerden gelmişti.o zaman 100.000lira idi.yaşım 8-9 falan.annem kurabiye yapmazdı bende o'nu ilk defa tattığım için(ne kötü bi durum!)her gün bir tane yazdırırdım.annem bu yazdırma olayını duyunca beni eve çağırıp güzel bir terlik partisi verdi.ulan ayda 3 lira için yapılır mı ?
her neyse..
bu yara uzun zamandır hep anlatılır aile dostlarına,akrabalara vs vs

bir de bazen canfidan abla yazmazdı kurabiye bana.annem kızarmış.bende annemin cüzdanından 100.000lira alıp anne ben para buldum kurabiye almak istiyorum deyip her gün fazladan 1 tane kurabiye yiyordum.(saflığın daniskası)
annem bu olayı yıllardır çocuğum cüzdanımdan para çalar diye aktarır insanlara.
yahu kadın yoldan para buldum deyip sana haber verip kurabiye alıyorum.istesem 10milyonunu(o zamanın parası)alırdım ruhun duymazdı.
yani eğer ben kötü bir çocuk olsaydım ve anneme hissettirmeden alsaydım paralarını şu an annesinin cüzdanından para çalan bir çocukluğum olduğunu kimse bilmeyecekti.
(bkz: erol taş)
ekseriyetle olan şeydir. herkes göründüğü gibi değildir.
insanları tanımadan yargılamamak lazım.
"ben aslında iyi birisiyim fakat kimse benimle iyi birisiymişim gibi konuşmuyor, sanki ben onlardan çok daha farklı birisiyim." gibisinden...
(bkz: senin annen bir feng shui uzmanıydı yavrum)
bunlarda bir de hafif bir serseri havası vardır.
(bkz: damon salvatore)
(bkz: the vampire diaries)
başıma sürekli gelen, her defasında karşı karşıya kaldığım durumdur. berbattır. ön yargılı toplumumuzun en büyük gafıdır, ayıbıdır.
(bkz: önyargı)
dış görünüş kaynaklı olabilir.fakat tanıdıkça ön yargı yüzünden insanı bazen utandırabilen bir durumdur.*
ön yargının ta kendisidir.
önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur.
(bkz: albert einstein)
menfaatlerin yön değiştirmesi ile ilgili durumdur.
olaya felsefik açıdan bakarsak her iyinin içinde bir kötü , her kötünün içinde bir iyi vardır.
her insanın içinde yanan,pırıl pırıl bir ışık vardır, sözünü bilen insanların,asla bu ön yargıya varmamasıdır.