bugün

Kalabalık bir ortamı soğutan ve genellikle şu espirileri yapan yurdum insanıdır:

Aşagıdaki espirilerden alıntı yapmayn çünkü cevapları çogunlukla -Allah belanı versin-

1-4 kişilik bi masa alcaktım vazgeçtim, kişiliksiz bi masa aldım!

2- 3 Japon sırayla uçaktan atlamış. Japonlar ölmüş,sıra ise kırılmış!..

3-Hadi oyun oynayalım.Vazgeçtim, oymadan oynayalım!

4-Bir adamın ayakları tutulmuş, sonra da kulakları kiralanmış!..

5- Fransızların nesi eksiktir ? "FRAN"ları tabii ki

6-- saatin var mı?
- yok
- ateşin var mı?
- yok
- iyi sana 1 saat, çakmak lazım
- peki.

7-yumurtani sahandami yersin deplasmanda mi?
kendi esprilerine yarıla yarıla gülen, fakat çevresindekileri geren insandır.
(bkz: metin yıldız)
bir sus yeter denilesi kişidir. sinirlerle oynar. bir tek kendisi güler haliyle. susturulma çabaları sonuçsuz kalır o yine yapar pes etmez. bağımlılık gibi bir şey.
yaptığının espri olduğunu zanneden kişiler ve türevleri.
(bkz: yapma bunu)
her ortamda bir numunesi bulunmak zorundadır bu kişilerin. arkadaş deyip bağrımıza basmamıza rağmen bazen boğasımız gelir, bazen kafasını rendelemek isteriz. olum kes sesini allah aşkına sus espiri yapma sakın laflarını takmaz bile o.
ve o an gelir ki o dünyanın en korkunç anıdır. kötü espiri yapan arkadaş nasıl olmuşsa iyi bi espiri yapar ve ortamdaki herkes buna güler. sürekli kötü espiri yapan ve o an iyi espiri yapan arkadaş ise milletin gülmesiyle gaza gelir aynı espiriyi belki on belki yirmi defa tekrarlar. ortamdakilerin sus olum allahın olim sus dualarına rağmen devam eden kötü espiri yapan ama o an iyi espiri yapmış arkadaş bu gazla daha fazla espiri yapmaya başlar. ve karanlık çıkmaza doğru bir yolculuk başlar.
(bkz: espiri yapmış olmak için espiri yapmak)
yanında "imdat !" diye haykırılası insan türüdür. toplanıp kolilensinler mümkünse. bu türlerden birinin yanına yaklaştığını fark eden itfaiyeyi polisi falan arasın.
çevresinde bulunana 'laf konuştu bal kabağı' etkisi bırakır, yaratıcı değildir, sürekli ezberlediği şakaları tekrarlar, bu durum insanı fena halde sıkar.
çeşitli timler oluşturularak görüldüğü yerde toplumdan uzaklaştırılması gereken kişi veya kişilerdir. aslında bu kişilerin içinde masum olanları da vardır. ne biliyim hani gergin bir ortamı neşelendirmek için telaş içinde tartmadan espri yapanlar falan. yok yok. bunlar gergin ortama ayrı bir soğukluk katabilirler.