bugün

ilk başta şevk veren ama sonra üzücü gelen vazgeçilen bir eylem.

çocuğum o zamanlar. 2 tane köpek aldık. birini amcamlar sahiplendi, diğerini biz. amcam kendi köpeğinin adını "dali" koydu. garip bir isimdi. ne zaman anlamını sorsak gülerdi. bir gün amcamın dükkanına gitmiştim. bir işçisi vardı. adamı sevmezdi amcam. neden bilmem. çocuğum da anlamıyorum. ismi dali idi adamın. garip bir isim tabi.

sonra ben de madem insanlar sevmediği şeylerin adını köpeğine koyuyor, ben de köpeğime abdullah öcalan adını koydum. apo yavrum gel kemik var, apo tut şunu falan derken oyunlar oynadık köpeğimle. Sonra köpeğimi sevdiğimi fark ettim. köpeğime haksızlık ettiğimi düşündüm. Zira köpeğim, verdiğimiz ekmeğe asla ihanet etmedi. Hatta yazın almıştık köpeği. yazlıktan eve gelme zamanı geldiğinde, köpeğe evde bakamayacağımızı söylediler. çok üzüldüm. birdahaki yaza kadar yazlık komşumuz bakabileceğini söyledi. ama bakmamışlar. köpek kaçmış ordan. yazlığa gitmeden önce komşuya uğramıştık çünkü. çok üzülmüştüm köpeğim kaybolduğu için. Sonra yazlığa girdiğimde köpeğim beni bekliyordu. yediği ekmeğe ihanet etmemişti.

her pazar yazlığa gittiğimde köpeğim beni bekliyordu. uzunca seneler bu böyle devam etti. sonra sonra köpeğim birkaç köpekle gelmeye başladı. çocukları ve ailesiyle. çok utanmıştım ona vaktiyle abdullah öcalan ismini taktığım için. ona bir daha isim takmadım ve hep oğlum dedim.

not: hikaye gerçektir.
köpeğe hakaret etmektir.
sarumaaan köpeeek!

(bkz: tek kişilik dev kadro)

edit: *
köpeğe yapılan en büyük haksızlıktır. çünkü köpekler varlık olarak özeldirler.
köpeğe yazıktır .
(bkz: domuzunun adını abdullah öcalan koymak)
bir köpek için son derece uzun bir isimdir.
apo diyebilirsiniz.
ya da;
(bkz: tayyip/#8385812)
adamın orospu çocuğu olması, "abdullah" isminin peygamberimizin babasının adı olduğu gerçeğini değiştirmediğinden yapılmaması gereken eylem.
köpek bile ekmek yediği yere ihanet etmezken, abdullah öcalan'ın neler yaptığı aşikar.
hadi köpeğe ad koydun da soyadı niye koydun?çok mu adaşı var oralarda diye sordurtacak soru
köpeğe bile hakarettir. köpek bile daha insancıldır. o bir yaratık.

(bkz: )
evde sürekli bir uğursuzun adını anmayla sonuçlanır.
gereksizdir, saçmadır.
(bkz: tut kıs kıs kıs tut apo tut olum).
köpekle eşdeğer tutmaktır ki saçmadır. köpek denilen hayvan sadıklığı ile ünlüdür puştluğu ile değil.
hakkında katli vaciptir şeklinde fetva çıkartılacak kişinin yaptığı iştir. taliban bu kişiyi ölüm listesine alabilir. zira bu işi yapan kişi abdullah'ın "allah'ın kulu" anlamına geldiğini hesaba katması gerekirdi.
allahtan köpek türkçe bilmiyormuş.
yoksa bu ağır hakaret karşısında yemeden içmeden kesilir, bir haftaya kalmaz kahırdan ölürdü hayvancağız.
4 nisan 1949 yılında şanlıurfa'da gerçekleşmiştir. çok kişi bu köpeğin emrindedir ayrıca.
günahsız bir hayvana yapılabilecek en büyük hayvanlık(!)lardan biridir.
köpeğe hakarettir. Köpeğinde bir gururu onuru var, köpeği aşağılamaya gerek yok.
köpeğin aynada tasmasını görmesi durumunda intihar etmesi muhtemeldir.
ayıptır, zira köpek dediğin seni asla arkadan vurmayacak olan iyi bir dosttur. hiçbir köpek böyle büyük bir hakareti hak etmez.
yavru domuzun adını tayyip koymakla arasında fark yoktur.
bunu duyan köpek bile haykırır dur yapma diye.
Köpeği sevimsizleştirir.
ondan sonra köpek sikilir mi? sikilir tabi amk.
Köpek sahibi olmak öyle eşsiz bir şeydir ki, o minicik canı evladınız gibi seversiniz. Kim evladına bebek katilinin ismini verir ki?