bugün

2000 - 2001 sezonunda mircea lucescu tarafından sarf edilmiş bir söz.
hikayesine bakalım.
galatasaray' ın şampiyonlar ligi yolculuğuna devam ettiği 2000 - 2001 sezonunda çeyrek finaldeki rakibi real madrid olur. ilk maçı galatasaray 3-2 kazanır ve avantaj yakalar. ancak arada beşiktaş derbisi vardır. galatasaray' ın türkiye' yi temsil ettiği gerçeğini görmezden gelen beşiktaş yöneticileri, 3 puanı düşünerek derbinin ertlenmesini reddeder. bunun üzerine de lucescu haklı bir tepki verip yanlış olan bu sözü söyler.
beşiktaş' a gösterilen tepki doğru, söylenen söz yanlıştır ve kabul edilemez.

not: bu arada beşiktaş' ın 3 puan aşkına ertelemek istemediği için oynanmasını istediği derbiyi galatasaray farkı kaçırarak jardel ve serkan' ın golleriyle 2-0 kazanır. zaten o yıllarda şansımızın bir türlü tutmadığı fenerbahçe hariç hemen her rakibimizi yeniyorduk.
not-2: beşiktaş'a tepki gösterilmesi doğruydu. söylenen söz ise ağır ve üzücüydü.
saygılar...
Çok anlamlı bir söz. Evet.
Genelde akçomarların lafı olur.
Bu köpeği köpek diye çoğaltıp piyasaya süren mezarında ters dönsün.
https://streamable.com/0jppux

Namusuyla çalışıp samanıni kazanan ata saldıran pitbull sanırim yediği tekmeyle iç kanama geçirdi.at faytona baģli olmasa böcek gibi ezilecekti.
Bu pitbulları besleyen satan ve çogaltanlar ruhsatsız silah tasimaktan en az 10 yıl yemeli.
Bir atasözü.
aynen kardesim, aynen. (#36132754)
Ekrem imamoğlu’nun Coronaya yakalanmasına sevinen tiplere söylenesi söz.
köpeğin duası kabul olsa gökten kemik yağardı rumen versiyonu.
Sözlükten gitmeyi düşündüm bunca pislik dönüyorken.

benimle konuşup vazgeçiren arkadaşlarımın söylemlerinden sonra dedim ki dur, köpekler istedi diye atlar ölmez.
Duyup duyulabilecek en sikko cümledir.
Sözlükte bazı yazarların bilmesi gereken gerçek. Evet.
(bkz: sarhoş atlar zamanı)
vay anasını.
Bir etkili söz. Evet.
ülkenin son 15 yıllık istikrarının özeti niteliğinde olan cümledir.

arkadaş yarısı içeriden, yarısı dışarıdan onca hainle mücadele ediyorsun ama hala dimdik ayaktasın.

hani biz terör falan diyoruz ama içeride çok daha büyük tehlikeler var.

"ben türküm" deyip de bu ülkenin bir adım ileri gitmesini bile hazmedemeyen,

bu ülke adına iyi olan her şeye muhalif olup, yapılan her şeyi geciktirmeye veya bozmaya çalışanlar var.

neyse ki halk da artık bunları görüyor.

iyiyi kötüyü ayırt ediyor.

onlar ne kadar kudurursa kudursun 15 senedir bu istikrar kaybolmuyor.

işte bu çok büyük bir başarıdır.
Kendini at gibi asil gören düşmanına it diyen zavallı tiplerin akılları sıra ayar cümlesi.
lucescu'dan başkasının ağzına yakışmaz.
Zamanında lucescu'nun söylediği ve bugün maalesef hatırladığımız cümle.
Malum fbjk kutsal ittifaklarına şahit olduğumuz bu günlerde, keşke yine burda olsa da yine aynı cümleyi kullansaydı diyoruz.
fbjk nedir arkadaş. Neyse seneye 4. yıldızı taktığımızdada kutsallaşırlar.
savaş; konuşan ihtiyarlar, ölen gençlerden ibarettir. 'i hatırlatandır.
güzel bir sözdür. on birinci nesil istedi diye oytunkaran gitmez. kafanız hiç çalışmıyor amk.
o zaman;

yaşasın şerefli at cihan...
üyesi olmak istediğimiz avrupa birliği'nin önemli ülkelerinden biri olan romanya'nın güzel atasözlerinden biri(ymiş).
akp'li egemen Bağış'ın, gezi parkı direnişçileri için bugün kullandığı cümledir. kendisine acilen dava açılması gerektiğini düşünüyorum, kendi partisini desteklemeyen herkese "köpek" tanımlaması yapan bir insandan bu ülkeye katkı sağlaması beklenemez.
sütler istedi diye peynirler ölmez.