bugün

18 takımlı Spor toto süper ligin 17 takımının oluşturduğu kutsal ittifakın fenerbahçeyle karşılaştırılmasıdır. şöyleki fenerbahçe şampiyon olmasın diye türlü oyunlar oynar kutsal ittifak takımları. kimi evinde 10 kişilik takıma maç satarken kiminin oyuncusu "trabzonspor için oynadık fenerbahçe karşısında." der. bu takımların taraftarlarının hepsi kendi takımlarının başarısından çok fenerbahçenin başarısız olmasından orgazm olurlar. başarı ölçüleri kupalar, maç galibiyetleri değil, fenerbahçeden puan alabilmektir. diğer tarafta ise takımı 9 puan geride olsa da,yeni malatyaspor'a yenilip kupadan elense de takımına, oyuncusuna, teknik kadroya sahip çıkan milyonların varlığıyla mücadele eden bir kulüp vardır.

ps: bu entryden yola çıkarak fenerbahçe türkiye de en büyük demiyorum. bu ülkede fenerbahçenin tek başına büyüklere ve onların yardakçılarına karşı olan mücadelesinden basediyorum. muhakkak ki bu ayrıma yapayacak ambesiller olacaktır.
yanlış atılan başlıktır.doğrusu kutsal ittifak ve fenerbahçe olmalıdır.efendim trabzona hatalı penaltı çalıyorlar dediler 2.yarı itibari ile her hafta penaltı atıyorlar.ilk gol ofsayt,penaltı penaltı değil.ama maç 2-2'ye gelmişmiş.fb ordan maçı kazanmış.anelka'nın eliyle gol atıp kazandıklarında maç o golle 2-1'e geldi dediler.daha maçın başında hakem samsun'un kalecisini attı penaltı verdi.fb'li yazarlar ertesi gün "hakem hatalı karar verdi ama samsun'un yedek kalecisi çok başarılı imiş.bu sayede bir kaleci kazandı" deme utanmazlığını gösterdiler.gs haluk ulusoy sayesinde şampiyon oluyor dediler haluk ulusoy gittikten sonra şampiyon olamaz oldular.daha ne diyeyim.
gereksiz bir başlıktır. 2 kere üst üste son anda şampiyonluğu kaçırmış bir takım taraftarlarının kendini avutmasından başka hiç bir şey değildir. Zira bu her takım için geçerli olan bir potansiyel taşlama olayıdır.
Bir diğer olasık ise kısmen böyle olayların yaşanması doğrudur, Ama şampiyonluk ya da uefa kupası iddiası olan bir büyük takımın bunu yapması saçmalıktır.
fenerbahçemizin kanırta kanırta ezip geçtiği oluşumdur.
(bkz: bukalemunspor)