bugün

http://www.radikal.com.tr...px?aType=BugunkuRadikalV2

radıkal gazetesının haberıne gore tokat ta sehıt olan erın amcasından ders nıtelıgınde sozler...

savas cıglıkları atan, ırkcılıktan gozlerı korelmıs, komsusunu bıle kesebılecek sozlukculerımıze ornek olur belkı..
evet ikisi de evlat ama biri * puşt, diğeri vatan evladı.
kime göre puşt kime göre vatan haini? ciğeri bu kadar yanmasına rağmen ağzından bu kadar olgun ve barışçıl kelimeler dökülen bir babayı ellerinden öpmemize vesile olucak güzel cümledir.

edit: eksileyenler nedenleryle birlikte bi mesaj atarsa sevineceğim. barıştan neden bu kadar korkuluo biri anlatsın.
(bkz: kurşunu sıksa suyunu çıkarmak)
her evlat hayırlı olacak diye bir kaide yok.

Ayrıca baba demokratik açılıma destek verdiğini söylemiş,bazı arkadaşlarında belirttiği gibi pkk zaten açılımdan öncede bu denli aktifti bu 7 askeri şehit eden açılım değil pkk'dır,fakat serapı şehit eden hem pkk hemde açılımdır bunuda unutmayın,açılım pkk sempatizanlarını sokaklarda 10 kişiyken 1000 kişi yapmıştır.
amca evlat kavramını karıştırmış kişidir. o evlat penceresi kapısı olmayan bir evde hatay'ın bir köyünde yaşayan evinin sıvası bile olmayan 3 kardeşine ve annesine bakmak görevini üstlenen, askeriyenin verdigi maaşı bile annesine yollayan ve o yoksullukta bile yine çalışıp üniversite bitirmiş bir evlat olup, askerligini tecil ettirip kardeşinin de askerden gelmesini bekleyip sonrasında kendi askere giden bir evlattır. öteki evlat...yazmaya bile gerek yok. o amcanın ben amca olduguna inanmıyorum.
(bkz: evladın var mı derdin var)
biri öz diğeri üvey.
adnan bey'de behlül'e "o da bizim evladımız" diyor ama sonuç ortada.

not: anlaşılan yengesi kendisine çekici gelenler var aramızda.
ben bunu kabul etmiyorum. eden varsa gitsin kendi kafasina da bi adet siktirsin denilesi baslik.
yıllardır gözü yaşlı şehit ana/babalarının "vatan sağolsun" lafı kürt için ne ifade ediyorsa; gözü yaşlı dtp lilerin de "oda buda evladımız" lafı da türk için aynı şeyi ifade etmektedir; hiç bir şeyi.

bir tanesi vatanı bölmek, diğeri savunmak için kurşun sıkıyorsa; ikisi de bu toprağın evladı değildir.

hain ile kahraman bir kefeye koyulamaz.

bugün kurt ile köpeği karıştıran, yarın anasıyla avradını karıştırır.
amcaya kaç para verildiğini yada nasıl tehdit edildiğini merak ettiren tabir.
liboşlUKTA taraf'la kapışan radikal'in 7 şehidin bilmem kaç tane yakınından birisinin akp'nin kürt açılımına yalakalık amaçlı cımbızladığı sözü. bir şehit yakını da getirin ikisini elimle öldüreyim diyor. o hani? o halk değil mi? yoksa ergenekoncu mu?
senin benim onun bunun demesiyle evlat olmaz o,
o iki evladın da bu vatanın evladı olmayı kabul etmesi birincil şarttır.
geçtiğimiz pazartesi muhabbet kralı'na telefonla bağlanan bir izleyici anlatmıştı, abisi, öz* abisi tarafından, yıllarca cinsel tacize uğramış.

işte bu iki insanın * babası kurabilir bu tip bir cümleyi, taciz eden de, taciz edilen de evladım, diye.
-doğru mudur? evet, doğrudur.
-peki bu durum taciz eden kişiyi aklar mı? hayır, aksine suçunu arttırır.
işte böyle olması daha da kötü yapar bu durumu, insan kardeşine bunu yapar mı diye sormak isterim böyle düşünenlere. kıssadan hisse; kardeş olmaları yürekten olmadıktan sonra benim için hiç birşey ifade etmemektedir.
Öyle bir şey yok birisi vatan görevi diye mecburen dağa çıkıyor öbürü kendi isteği ile dağa çıkıyor.
Kurşunu sıkan Türk askeriyse evladımız, kurşunu yiyen Türk askeriyse evladımız. Onları evlat mı sayıyorsun lan?