türkiyeyi kasıp kavuran, kendisine ait kemikleşmiş bi erkek... öhöö öhöm pardon kendisine ait kemikleşmiş bi izleyici kitlesine sahip olan kurtlar vadisinin bir bölümünü dahi henüz izlemek nasip olmadı henüz şahsıma. nasıl bir şanssız mahlukatsam bunu söylediğim birçok ortamda tepki aldım.

izleyen arkadaşlarımın nekadar delikanlı, ülke problemleri hakkında derinlemesine bilgi edinmek için okumaktan ziyade izlemeyi tercih ederek çok doğru bi iş yapan insanlardan oluştuğunu anlatmama gerek yok zaten hepimiz bunun bilincindeyiz. gelecek neslimizi yüceltecek olan arkadaşlarımızı buradan tekrar hepiniz adına alkışlamak istiyorum!

bugün başıma gelen bi olaydan bahsetmek istiyorum aslında. arkadaşlarımla kahvede günlük iskambil, okey oynama sporumuzu gerçekleştirmek üzere hergün akşam yemeğinden sonra kahveye çıkarım. tabi ki perşembeler dışında. bugün perşembe olduğunu unutmuşum evden çıktım kahveye doğru ilerliyorum. sokağın en karanlık köşesinde hortlak gibi önüme, yiğitlerin yiğidi, astığı astık kestiği kestik, kamil abilerin delikanlı oğlu alicanı gördüm. naber naptı dedim korkumu belli etmeden. neyse bu bana hayırdır bugün perşembe sen gelmezdin kahveye deyince jeton düştü. sikeyim bugün perşembe! kahavenin kadınlar matinasına döndüğü, milletin pür dikkat kurtlar vadisi izlediği gün!

neyse dedim gideyim akşam kahvemi içer dönerim. vardık gittik dizi başlamış millet yerlerini almış, kimsenin kimseyi siklediği yok. neyse oturdum bi köşeye ali ci ile muhabbet ediorum falan diziden boşluğunu yakaladığımda. dizi reklama girdi, anam bide baktım bi siyasi partimiz reklam vermiş dizi arasına!

başta bi şaşırdım, ne olduğunu anlamadım. ordan bikaç alkış falan yükseldi tabi bu arada. siyasi geçmişi sağlam köklü bir partinin böyle bir reklam vermesi ülkede bi çok şeyin sağlam bir değişim içinde olduğunun göstergesi aslında. geleceğimizi kanatları altında taşıyan bu gençleri kendilerine çekmeye çalışmaları, onlarla birlikte yollarında yürüme istekleri aslında oldukça mantıklı. kime reklam vereceklerdi yani sikim sokum ezel izleyen boş insan müsveddelerine mi? tabi ki kurtlar vadisine.

beni derin düşüncelere itti bu reklam tabi. kahveden çıktım bi sigara yaktım eve doğru yürürken kendi kendime düşündüm. kurtlar vadisinin bütün sezonlarını bir yerden bulup izlemeye karar verdim. bu modern hareketlenmeyi kaçıramam dedim kendi kendime. oturup salak salak cnbc-e dizileri izleyerek vaktimi boşa harcayamam. evet evet! bunu kendime yapamama.

yakın zamanda chp den de böyle bir faaliyet bekliyoruz. çemberimde gül oya kıvamında bir dizinin reklam arasında deniz baykal çıksa bi atarlansa falan fena mı olur yani!