bugün

Sözün orjinali şudur: kuran-ı kerim'i tanımadan önce müslümanları tanısaydım asla müslüman olmazdım.

Sahibi: cat stevens yani yusuf islamdır.

Ülkemizde dine karşı içinde soğukluk hisseden insanların neden öyle olduklarını çok güzel şekilde özetleyen bir sözdür.

Yusuf islam'a göre, kendilerine müslümanım, dindarım diyen insanların çoğunluğu o kadar yanlış yaşamaktadır ki, bir insan kuranı kerimi okumadan doğrudan müslümanlarla haşır neşir olsa asla müslüman olmak istemez. Ülkemizde de çoğu insan dindarım diyerek kul hakkı yemekte namussuzluk yapmakta başını kapatıp dindar görünüp tüm vücut hatlarını sergilemekte rengarenk giyinmekte dudak büzdürüp foto çekineni dil çıkaranı mı dersin kısaca her haltı yemektedirler.

kendi söyledikleri inanca bu kadar ters yaşayan insanlardan dolayı diğer insanlar da bu dinse kalsın arkadaş demekte ve islamdan uzaklaşmaktadırlar.

size önerim kuran-ı kerim'i türkçe olarak okuyun ve allah kullarına ne mesaj göndermiş bunu anlayın.
günümüzde insanların bir çoğu anlamadıkları bir çok şeyi anlamlaştırırlar bunu isteyerek veya istemeyerek yaparlar. dinimizi anlamayan bir insan kafasında saçma sapan anlam verdiği bir çok dinle alakası olmayan noktayı dinden sanar ve buna inanır. hakikati bilmez göremez kör gibidir. rüzgar nereye savuruyorsa oraya gider. böyle insanları dinle kandırmak çok kolaydır. din bunu emrediyor diye telkinde bulunup onu istediğiniz yöne yönlendirebilirsiniz ki böyle insanlara biz koyun diyoruz. çoban nereye yönlendiriyorsa oraya gidiyorlar... onlara özgü olan hiç bir fikir yoktur. bu yüzden de cahil insan insan sıfatından sayılmaz.

günümüzde her dini konudan bahseden bismillah diyene kanmamak lazım. sonuçta müslüman gibi gözüküp aramızı ülkemizin huzurunu bozan ve bozmaya çalışan bir çok ajanlar ve münafıklar vardır. kasıtlı olarak siz onu dinden sanasınız diye allah hakkında yalan söyler dururlar. sakın inanmayın.

böyle insanlara örnek olarak : (bkz: fetullah gülen)
Adam doğru söylemiş.
Müslümanlar kuranı tanımanı istemezler dostum.
Kemalistler yüzünden atatürkten soğumak gibidir.
güncel Önemli Başlıklar