bugün

Yaratıcı insanlara belirli bir ilim vermiştir. Zira o ilimin dışına istese de çıkamaz. Dolayısı ile, verilmiş olan ilme göre, düşünülmesi en mantıklısı olacaktır.
Temiz akıl sahipleri der,akletmezlermi der buna benzer daha kelimeler vardır.motomot beyin varmıydı hatırlamıyorum.
allahın kendi kendine yemin etmesi.
Yani sonuçta yaratan ve din sahibi odur,ben açıklama ve yorum yaparım ama bu bağlayıcı olmaz,ve yoruma açıktır.ayette-yaratmada emirde ona aittir der.
üstteki entrilerde kuranda beyin organına herhangi bir atıf yapılmadığını okuyunca merak edip hemen google amcaya sordum direk bunlar çıktı. demek ki kaynak olarak götünü kullananlar haricinde araştırıp merak edenler bir şey bulabiliyor. Hoş ayetlerde cuk oturmuş zaten.

Araf Suresi, 155. ayet: içimizdeki beyinsizlerin yaptıklarından dolayı bizi helak edecek misin?

Cin Suresi, 4. ayet: "Doğrusu şu: Bizim beyinsizlerimiz, Allah'a karşı 'bir sürü saçma şeyler' söylemişler."
tutarsızlık olarak ifade edilebilirler mi emin değilim.

(bkz: kurana göre ilk müslümanın kim olduğu sorunsalı)
(bkz: kuranda üç ayrı özne olması)
(bkz: kurana göre bazı kalplerin mühürlenmiş olması)
olmayan tutarsızıklardır. siz kuranı kendi çıkarınıza göre kesitler halinde okursanız her daim çelişkiye düşersiniz. evet..