bugün

muhammede hangi karilarin helal oldugu yaziyor. o sayilmiyor mu?
züleyha nın hazreti Yusuf a aşkı var. okumadınız mı?
Bir filozofun dediği gibi, aşk geçici bir deliliktir.
kafa kesmek, el kesmek varken ne aşkı...
inanılır gibi değil. evet.
hadi oradan. kuran aşkların en büyüğü olan allah aşkından bahsediyor. bir şey yazmadan evvel, yazacağınız şey hakkında bir kez düşünün.
Kuranı elif şafak yazsaydı bahsedilirdi.
Kuran aşk romanı değildir.
Çünkü kuran'ın insani zaavlarla işi yoktur.

Kuran sadece öğüt alabilenler için bir tavsiye kitabıdır.
kuran bütünlemesine bir aşkı ele alır aslında sen okuduğunu anlamıyorsun sadece.
Allah'ın aşkın bir alan dolan olduğunu bildiği yüzdendir.
Aşk meşk nefsanidir.
Kız sevgilisine hediye, altın, telefon aldıracak fikrine uygun ayet arıyor. Bak aşkım yusuf sevgilisine ayfon almış kitapta yazıyor. Hayır efendim 3 kutsal kitapta da yazmaz. Tam aksine züleyha azıp Yusufu eve atıp onunla yatmak istediğinde yusuf senin kocan var diyip zuleyhayı tekmeler. Bunun sonucunda züleyha depresyona girer azgınlıktan kör olur. Şimdi bu cevabı verecek adam sayısı da oldukça azdır. Bu yüzden sizin arzularınıza cevap verecek yer değil. Çözümü başka yerde arayınız mesela 'bana ikimizi anlat' gözlerine baktım büyülendim sevgilim çünkü sen bir meleksin. Ay utandırdıyorsun beni aşkım sahiden böyle mi düşünüyorsun. Adın melek değil mi aşkım. Ay çok romantik hangi kitaptan okudun.
“4 karı alabilirsiniz” diyen birinin aşktan bahsetmesi pek mantıklı olmazdı.
Tanrı'nın ona denk Başka bir tanrı ile karşılaşmamış olmasındandır. insan dünyasında var olmuş Mantıksal bir kavram, nasıl his sahibi olacak?
Koskoca tanrı Nasılsın aşkta gir hadi dünyama diyecek hali yok amk.
Arkadaşın okuduğu kuran basılırken Nisa ve Yusuf surelerinde kağıt bitti galiba.
Yanlış bilgidir. Zira Yusuf suresinde Züleyha'nın Yusuf'a duyduğu aşktan bahsetmektedir. Yusuf Suresinden okuyabilirsiniz.
ahzab suresinde çok güzel anlatılır.
lmao
edit:allahın sözlerini eksilemiş ataputçular.
Muhammede yedi sülalesinin kadınlarına kadar nerdeyse bütün kadınların helal olduğu yer var ya... Bundan büyük aşk mı olur?
yusuf ve züleyha'nın aşkından bahsedilmiştir.

ve hikayenin asıl kahramanı züleyha'dır.
tanrının romantik biri olmadığını gösterebilir.
Adem ile havva var işte.
Aynen akrostiş falan da yok.
bu nickler neyin nesi kimsiniz lan siz ? randomdan nick alan buraya gelmiş.
Arabistan'da aşk ne arar la.