bugün

KURANIN insan sözü OLDUğUNUN EN Büyük ispatı BU AYETTiR:

Münafikun suresi 4. Ayet

( Onlardan sakının; Allah, onları kahretsin, nasıl da haktan döndürülüyorlar! Onları gördüğün zaman, görünüşleri hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerini dinlersin. ... Allah, onların canlarını alsın! )

bilindiği üzere kuran allah'ın doğrudan kullarına cebrail aracılığı ile dolaylı yollardan seslendiği ayetlerden oluşur. çoğu zaman muhammed'e yönelik tavsiyelerde de ayetin başına "de ki" ifadesi gelir. örneğin, "onlara de ki, allah'ın gazabından sakının" gibi.

allah'ın sözü zaten hükümdür. yani allah "ol" dese olur. bu nedenle "allah onların belasını versin" gibi bir cümleyi allah sarfedemez çünkü birincisi yine bu gramer olarak incelendiğinde "allah'ın kelamı" olmadığına işaret eder. ikincisi, allah zaten "kahrolun" der onlar da kahrolur.

Bu nedenle bu ayet insan ürünü olduğu apaçıktır. Hiç ayeti eğip bükmesin kimse katelehumullahu diye apaçık yazıyor kuranda..

Yani katele: kahretmek hum: onu onlar ...toplarsak onları allah kahretsin...

Başka ayetlerde var muhammedin ağzından çıkma hatta ne allah ne muhammed sözü olup 3. Bir şahıs diliyle olan ayetlerde var.
islam dinine saldırmayı kendine biat edinen kemoş beyanıdır. yazık..

görsel
Yanılıyosun dostum. Olaya çok yüzeysel bakmışsın.
Kuran'ın kendi itirafından iyi kanıt mı olur?

Kuran'da "O Allah'tan gelmeseydi içinde çelişkiler olurdu" denir.

Sorun şu ki içinde birçok çelişki var.
(bkz: inanç meselesi) islam'a göre insan kelamı değil Allah kelamıdır. Zaten Hz. Muhammed yazmamıştır, deve derilerine yazılmıştır, e başka da kimse yazmadığına göre Kur'an Allah kelamıdır. Kur'an'ı Allah indirmiştir. Allah'ın vahyidir. Ahirette sorguya çekileceğiz islam'a göre. Müminler cennete girecekler, kafirler ebeden cehennemde kalacaklardır benim gibi çünkü ben namaz kılmayarak kafir sayılıyormuşum islam dini açısından.
Edit: neyini beğenmedin yorumumun?
*~
(bkz: inanç meselesi) islam'a göre insan kelamı değil allah kelamıdır. zaten hz. muhammed yazmamıştır, deve derilerine yazılmıştır, e başka da kimse yazmadığına göre kur'an allah kelamıdır.
*~
Mantığa gel gözüm yaşardı. Kuranın peygamberin ölümünden kaç sene sonra kitap olduğunu biri anlatsın şuna. Deve derisine yazılmış ama o deve derisinden bir tane kanıt yok. Sorsan yok edilmiş. Neden acaba peygamber öldükten 30 sene sonra yazılmış bir kitabın ilk hali yok ediliyor?
Yok edilmemiş diye biliyorum hem zaten insan kelamı değil islam açısından dediğim gibi.
Çok derin bir konu, açıkçası konu ile ilgili Çok kitap okudum.kafam çok karıştı.
Kuran insan yapımı olamaz neden mi ? çünkü 600 li 700 li yıllarda böyle derin yazılar yazacak zekaya sahip bir insan beyni yok.

-madem kuran insan yapımı o zaman neden iman edince içinde huzur hissediyorsun ? tüm sıkıntıların gidiyor

-ayrıca kıyamet alametlerine bakarsan 5 6 tanesi falan kaldı bunlardan birisinde eşcinsel insanlar çoğalacak diyor ve şuan ki dönemde bu oluyor.

-kuran insan yapımı olsaydı insanlar arasında böyle bir bağ oluşturamazdı.
tarihte türklerin gücüne güç katmıştır.
kuranı kerim incil ve tevrata göre daha okunaklı ve edebi açıdan daha üstün. incil ve tevratı okuyan var mı.
"valla helal olsun, zeki olmak başka birşey.zehir gibi kafası var arkadaşın. demek muhammed kendi ağzından konuşmuş kuranda. o zaman muhammedin düşmanları görmemiş bizim ünsüz klavye filozofu farketmiş bunu"

Demiş çok zeki Müslüman kardeşimiz.

Muhammed aykırı laf söyleyen düşman mı bıraktı a canım benim.

Ebu Süfyan islam ordusu mekkeye dayanınca can korkusu ile Müslüman olmaya benzemiyor o işler. Kendi öz amcası inanmadığı için bedirde parçalandı ya.
Hz. Muhammed kendi ağzından uydurmamış.
Ama 610la 632 arası bir de hicri takvim miladi takvim öyle bir şey.