bugün

Bu entryi onun icin giriyorum zira Sevgili Müftümüzün etkilerini üzerimden atmak için biraz YouTubetan video izleyeyim dedim
Başarılı da oldum
Güzel bir hoca Türkçe altyazılı olarak islam ve bilimden bahsediyordu. Bilindik bir kaç ayetten sonra kıyame suresinin 3 ve 4. Ayetlerinden bahsetti
Kıyame süresi 3. Ayette Allah
"insan (öldükten sonra) onun kemiklerini asla biraraya getiremeyeceğimizi mi sanıyor?"
Buyuruyor ve 4. Ayetle resmen şoku yaşatıyor
"Hayır, Biz, onun parmak uçlarını bile yeniden düzenlemeye kaadiriz."
Parmak izi olayına ne güzel ne ince değinilmiş...
Düşünün bu ayetten 1000 yıl sonra her insanın parmak izinin şahsına münhasır olduğu keşfediliyor
Parmak uçlarını bile!
Yani retina izine kadar bile !
Yani her bir DNAna RNAna her bir hücrene !
Offf ki offf
inandık diyoruz lakin öyle cepten haybeden
Her bir hücrene yeniden hayat verecek olan her yaptığının da elbette karşılığını verecek...
Offf bi daha offf
işte ispatı.
Kuran'a göre kadın insan değildir.

Nisa Suresi 11 – Erkeğe iki, kadına bir birim miras düşer.
Ahzap Suresi 33 – Kadınlar evlerinizde oturun, Cahiliye de olduğu gibi açılıp saçılmayın.
Bakara Suresi 228 – Erkekler, kadınlara göre üstündür.
Nisa Suresi 3 – Erkek 4 eş alabilir. Beğendiğiniz kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın.
Nisa Suresi 34. Ayet - Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini diğerinden üstün yaratmıştır.( Kadınlar yönetici olamaz)
Nisa Suresi 34. Ayet – iyi kadınlar itaatkâr olanlardır...Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve dövün.
Bakara Suresi 282 – iki kadını şahitliği bir erkeğinkine denk kılınmıştır.
Bakara Suresi 223 – Kadınlarınız sizin için bir tarladır. Tarlanıza nasıl dilerseniz öyle varın.
Ahzap Suresi 50 – Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Ücretlerini vermiş olduğun eşlerini(Kadın Parayla alınıp satılan maldır), Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeler(kadın köle).
Nahl Suresi 43 - Senden önce de, kendilerine vahyettiğimiz erkeklerden başkasını peygamber olarak göndermedik. (Kadından peygamber olmaz)
Enbiyâ Suresi 7 - Biz, senden önce de, kendilerine vahiy verdiğimiz erkeklerden başkasını peygamber olarak göndermedik. (Kadından peygamber olmaz)
Tahrim Suresi 5 Ayet - Peygamber sizi boşayacak olursa, belki de, Rabbi ona(Muhammed'e) sizden daha hayırlı, kendisini Allah'a teslim eden, inanan, gönülden itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire kadınlar olmak üzere sizden daha hayırlı eşler vermesi umulur. ( Yaşalanan kadınları boşayıp yeni bakireler alabilirsiniz)
doğru diyen insandır. kuran, senin kendine eziyetindir.
Bu entry insan eliyle yazılmadı: Siri ve dikte sağolsun klavyedeki mikrofon tuşuna basınca söylenileni yazıyor.
Ben olayı minimal düzeyde ele aldım. Bunun benzeri şekilde ayetler inince insan eliyle yazılmıştır.
Yıldızlar, şeytanı taşlamak için yaratılmıştır.

MULK-5, MULK Suresi 5. ayet için Kuran Meallerini Kıyasla
MULK-5 için 40 meâl bulundu. Ahmet Tekin (67/MULK-5: Biz dünya semasını parlayan yıldızlarla süsledik. Bunları şeytanlara, şeytanî güçlere karşı göğü koruyan mermiler haline getirdik, insanların ve cinlerin şeytanlarının bir değer ifade etmeyen tahminlerine konu yaptık. Onlara bir de körüklenen, alev püsküren, dehşetli cehennem ateşi azâbı hazırladık.) / Ahmet Varol (67/MULK-5: Andolsun ki biz en yakın göğü kandillerle (yıldızlarla) süsledik, onları şeytanlar için taşlama araçları kıldık ve onlar için alevli ateş azabı hazırladık.)

uzaylılar mı yazdı ?

tabi ki insan yazdı !
kuran insan eliyle yazilmis.
(bkz: gerçek islam bu değil)

kimse yazmamis, ekleyeyim dedim.
Kuran yazılmamıştır gençler az okuyun araştırın öğrenin şimdi uzatmayın dağılın.
benim.

neden öyle dediğimi boş verin şimdi şu "parmak ucu" meselesine gelelim:

ey cahiller siz insanların parmak izlerinin birbirinden farklı olduğunu modern çağda keşfettiğini mi sanıyorsunuz?

https://en.wikipedia.org/wiki/Fingerprint#History

ta babilliler döneminde bile biliniyor ve kil tabletler üzerinde imza olarak kullanılıyordu.

tüm cahiller gibi duymak istediğinizi söyleyenler tarafından kolaylıkla kafaya alınıyorsunuz.