bugün

sadece o anın adamı olduğunu unutmaması gereken ergene verilmesi gereken öğütlerdir. gece olunca yine şişenle evine döneceksin. elin oğlu neler yapıyor biliyor musun?
şarkının sözlerini bilmeden çalma istersen.yanındakilerin kucaklarına pas atmayı kes.lakin bir anda zik gibi kalırsın.
- akdeniz akşamları'nı çalarsan amına korum.
gitarı mutlaka iyi çalması gerekir yoksa karızma alt üst olur, repartuar geniş olmalıdır duruma göre bir kaç türkü bile bilinmelidir, ergen arkadaş şunu unutmamalıdır her şarkıdan bir kaç akor basmak yeterli değildir şarkıları bilmediğin ortaya çıkarsa yanındaki grup dağılıverir gitarın ve sen başbaşa kalırsın.
siktir et gitarı yanan ateşte köfte falan kızart. can bogazdan bogaz candan candan camdan falan filan işte.
ateş yakıp, yanan ateş üstünde gece gece sucuk pişirmek, yan tarafta yerde valiz büyüklüğünde kasetçalar ve ankaralı namık'tan oyun havaları çalıyor olması verilmiş öğütün tuttuğunu gösterir.

(bkz: kara murat benim)
öncelikle o ateşi söndür,sonra portakal kasasından bozma gitarını da kılıfına koy,sırtına tak ve uzaklaş.
evet bu hepimiz için en iyisi olacak inan bana. acı tatlı anılarımız oldu seninle sevgili ergen

ege sahillerinde akdeniz akşamlarını çalarak kavram karmaşasına mı sebep olmadın sen,
bir arkadaşımın arkadaşı kontenjanından sahildeki gruplardan kız düşürmeye mi çalışmadın
sevdan bir ateşi murat yılmazyıldırım gibi söylemeye çalışmana değinmiyorum bile.

elveda ergen bünye, elveda
sözlük bu elemandan yana cok dertli anlaşılan ama dogru yoldasın arkadaşım bu taktikte kız tavlar mısın bilmem ama sayende insanlar sahilde bedava müzik dinliyor yalnız bu işe kalkışacaksan az biraz sesin güzel olsun.