bugün

hemen hemen tüm insanların özellikle bu aralar şikayetlerini yüksek seslerle çığırttıkları vahim yalnızlık, arkadaşsızlık, sohbetsizlik ve mutsuzluk durumudur.

şöyle etrafıma bakıyorum, yediden yetmişe herkes aynı sıkıntıdan muzdarip! "kimseyle iletişim kuramıyorum, kimseyle anlaşamıyorum; çok yalnızım, çok hastayım, hiçbirşey yapmak istemiyorum..." daha bunun gibi ne feryatlar, ne hezeyanlar. sanki tüm çevre ve insanlar seni idare etmek zorundalarmış gibi, her yaradılan ya da herneyse evrilen senin için burdaymış gibi davranıyorsun! mutsuzsun çünkü kendinden hoşnut değilsin. kös kös oturduğunu biliyorsun, işe yarar birşeylerin yoruculukları seni ürkütüyor, pc başında sözlüktesin, telefonda faceden çıkmıyorsun, tuvalete bile mesaj geldikten sonra giderim diyorsun, kalkıp kendine şöyle bir tarhana çorbası bile yapmaktan acizsin. kusura bakma da sen gerçekten mutsuz olmayı hak ediyorsun dostum... unutma ki her insanın sana verebilecekleri, senin alabileceğin kadardır.

kimseyi suçlamaya hakkın yok. hayatın sana verecekleri varken sen sana kendinin veremeyeceklerinin peşinde ömrünü çürütüyorsun. hapishanede oturmaktan bir farkın yok. hoş onlar dahi el becerilerini geliştirecek bir meslek edinecek uğraşlarla uğraşıyorlar. öyleyse ne diyelim? bu durumu sil baştan bir daha düşünüp çevremize ve kendimize daha iyi davranmayı deneyelim sevgiler...
Akut Elizabeth.
Düşük serotonin biraz da dopamin
Diye yazılacak sebepledir.
aşırı teknolojiden kaynaklanan interaktif asosyallik. *
az çikolata ve mütemadiyen arabesk.
insanlardan çok şey beklemek. Evet eğer kendi kendinize mutlu olmayı öğrenirseniz sorun kalmaz. Çünkü insanları tahmin etmek mümkün değil. Hep elimizde olmayan sebepler.
sevip de sevilmeme durumu.
sürekli olması.
mutsuzluk kötü bir şey değil en azından seni mutsuz eden şeyler var. pollyannalik yapacaksın. bak yalnız adama ne mutlu ne mutsuz.
beklentiler ve umutlardır.
Beklentilerle, yapilanlar arasi olusan olagan uyumsuzluk.
Tek ve en önemlisi;

Kafanın secdeye değmemesi...
bana kalırsa monotonluktur. Sürekli aynı iş, aynı ev, aynı okul ya da aynı dershane. Hoş artık insanların bu dörtlüden başka yapabilecekleri hiçbir şey bırakmadılar. imkanları yok insanların abi bir kere. Yine de siz arada ormana gidin, dağa tırmanın, balık tutmaya gidin. Evde oturmaktan iyidir.
yediği kazıklardan sonra kimseye güvenememek.
B12 vitaminidir. sahiden bak,
inanmayan araştırabilir, günlük yaşantınızda oluşan baş ağrıları, baş dönmeleri, mide bulantıları, düşüncelere dalmak, birden tüm hevesinizin kaçması bundan kaynaklı olabilir.
tabi sırtınıza saplanan ve derin bir iz bırakan olayınız varsa, başka.