bugün

görsel
görsel
Neredeyse 1 ayda bir sonucu açıklayamayan vasat kurum.
Yurt sonuçlarını açıklayan kurum. Gariptir ki,, başvuru yaptığım halde "ilan edilen döneme ait yurt sonucunuz bulunamamıştır." Hatası veriyor. Yurt basvurusu yapmasam neyse de. Yoğunluktan mıdır nedir arkadaş. Niye böyle hata verirsin anlamıyorum..
zorunlu ihtiyaç halinde kalınabilecek ama onun dışında adım bile atılmayacak 2-3 yıldızlı otel gibi kurum.
Burslar verilirken acaba neye göre kime göre veriliyor hala anlam veremediğim kurum.
icabında sokaklarda limon satıp kalınmayası yer.
interneti hiçbir şehir ve yurtta iyi olmayan kurum.
görsel
Saat 4 bucukta aradığım halde operatör 52. Sırayı verdi. inat ettim bekledim. Sonunda biri açtı adam resmen geçen dönem ölmüş gömmeyi unutmuşlar.
Kredi ve burs için basvurmus oldugum kurum lakin açıklanamadı hala. Ne bu lan !
yatay geçişten sonra kredimi kesip dilekçe vermeme rağmen bağlamayan kurum/kuruluş.
ilişik kesilirken çok dikkatli olunması gereken kurumdur. sonra sürpriz borçlar içeren bir tebligat alınabilir.
çoğu öğrenci kapılarında yurda kayıt için telef olurken, bi pkklının üzerini sevgiyle sıcacık sarmış battaniyesiyle gözlerimi yaşartmış kurum.

(bkz: http://www.odatv.com/n.ph...aniyeye-dikkat-0405141200)
Haber ilk açılırken sakın denizli olmasın diyordum ki iti an çomağı hazırla durumunu yaşadım.
Bir kere o çocuk tek başına hiç ağrı , sancı olmadan ve gık demeden nasıl doğuruldu daha da çözemedim.
ikincisi kızın hamileliği hiç mi ailesi ya da arkadaşları tarafından fark edilmedi.
Başbakanın kızlı Erkekli aynı evde kalıyorlar şeklindeki gündemlerinden sonra yeni bir çalkantı Denizli'de baş gösterecektir.
pamukkale yurdu'nda kızın biri tuvalette doğurduğu bebeğinin başını koparmış. sevgilisinin durumdan haberinin olması ve ikna etmesi üzerine polise teslim olmuş.

3 yıl kadar önce de kızın biri salatalıkla masturbasyon yaparken salatalık içinde kırılmış ve ambulans çağrılmak zorunda kalınmış.

diyeceğim o ki; denizli'nin havasında öyle bir orospuluk var ki gelen kız kaşarlaşıyor.
hemen karşımızda bulunan yurttur. Bu yıl bolca malzeme bulacağımızı umuyorum. Birde yemeklerine atılan şaptan dolayı kızların ayaklı orman olmalarını bekliyorum.
çok fena torpillerin döndüğü kurumdur. Eğer sağlam bir tanıdığınız falan varsa aile geliri ,sosyal durumu vs. ye bakılmaz.
Bursa da yurtların ayırılması neticesinde hanımcıkların örükle kampüste erkeklerin ise taa anasının amındaki arabayatağı nda kalacakları yurttur. iktidarın işi olduğu kesindir. Ulan kışın dağ başında ne yapacak bu öğrenciler?
izmir ege universitesi ogrencileri icin kotu olmustur. inciralti veya cigliden bornovaya okula gidecekler.
Kyk (Kayeka).
halk arasında kyk olarak da bilinen üniversitelilerin daha çok muhatap olduğu bir kurumdur.
Kız ve erkek ogrencileri ayiran kurumdur. Bundan sonra karma bir devlet yurdu olmayacak.
gelirinin büyük bir kısmını şans oyunlarından elde eden kurum. ama kayıt yaptırıp birkaç gün sonra kaydını sildiren üniversite öğrencisinin parasına göz koyup kesiyorlar... üstelik o yurtta bir dakika bile kalmadığı halde.
noter senedimi almayan personele kufur ediyorum, yapicagin isin taa.
yurt yapımına hız vermesi gereken kuruluş. o kadar para alıyorlar. kapasite arttıramıyorlar. nereye gidiyor bu paralar?
örneğin bandırma kız yurdunda 180 kişilik kapasiteye 400- 500 küsür yedek veriyorlar. en az 1000 küsür kişi başvuruyor. açık kontenjan 17. hal böyle olunca devlet yurdundan fazla özel yurt var. devlet üniversitesinde özel yurt fazlalığı...
komik. herkesin parası özel yurtlara yetmeyebilir. her yere üniversite yapmayı biliyorsa devlet, yurt kapasitelerini de gözden geçirmeleri gerekir. bizimkilerin mantığı küçük esnaf mantığı. bakkal dükkanı açıyor gibiler. mağdur olan öğrenci oluyor. ya sokakta kalacak, ya da özel yurtların fahiş fiyatlarına boyun eğecek. yazık yani yazık. biraz insaf!