1. 1.
    (bkz: yurt kur yurdunda içki içmek)
    ... suzergecer
  2. 2.
    4 yıl boyunca parasını yemekten çekinilmeyen ancak ödemeye gelince kaçılacak delik aranan devlet kurumu.
    2 -1 ... glikoz
  3. 3.
    (bkz: yurtkur)
    ... rweasley
  4. 4.
    kredi alan her öğrencinin birgün aldığını geri vermek zorunda kalacağı kaçılası kurum
    1 ... dejavu38
  5. 5.
    o olmasaydı ayın 7si böyle beklenir miydi diye sorduran kurum. allah sahibinden razı olsun. *
    2 ... sour cherry
  6. 6.
    (bkz: allah düşürmesin)
    -1 ... doksanüç
  7. 7.
    Yeni yılda öğrenciye 20 ytl zamla öğrencinin yüzünü su final haftalarında bir nevze olsun güldüren,ayın 7 sinde ziraat bankasında öğrenci kuyruğunun olusma sebebi; parasını keyifle yediğim kurum... biliyorum bu keyif bir gün son bulacak..heheh
    ... blossom
  8. 8.
    babamın gaziliği sebebiyle bana burs veren ancak bazı çalı$anlarının bi halttan anlamadığını bizzat gördüğüm kurum.

anlatayım hemen, bir sürü dersten kalınca bursun kesilmesi olayı gündeme geldi. ben de krediye döndürme amaçlı olarak önce balıkesir'deki kyk'ya giderek sordum durumu. müdür yardımcısı sıfatıyla orda bulunan bir ki$i ankara'ya dilekçe yazmam gerektiğini söledi.*
    biraz abartı geldiği için bursa bölge müdürlüğünü aradım, "bi$ey yapmanıza gerek yok, okulunuza dekont gelecek" dedi. bu arada ilk kez kredi alacaklardan da dekontların okul öğrenci i$lerine geldiğini öğrendim.
    öğrenci i$lerine gittiğimde orda bulunan görevli de bana ikinci partiyle geleceğini söledi. tmm dedim, bekleriz.
    tabii bu süreç içinde kredi kartını ne $ekle sokup nereme soksam die dü$ünmeye ba$ladım borcundan dolayı.
    tabii çevremden de farklı $eyler duymaya devam ediodum. dayanamayıp kyk.gov.tr'de sorumlu titriyle mail adresleri yazılmı$ insanlardan birine mail attım. sonuç, no reply.
    bugün tesadüf eseri bi konu$ma sırasında öğrendim ki 2007'de kullanılacak kartlar ziraat bankası'na ula$mı$.

$öle bi diyalog geçti:
    ben: ulan gidin çekin siz, ben daha beklicem sanırım krediye döndürmek için...
    ark.: olm benim de krediye döndü, aralık ayını elden verdiler, ocak da yatmı$, kartı al çek... haberin yok mu senin?
    (bu nokta benim mallığım tabii ki)
    ben: yahu ben aralık'ı da çekemedim ki? kestiler die dü$ündüm...

hemen bi ziraat bankası'na gittik ve yeni kartımızı aldık, taktık baktık...
    2006'nın son ayından kalma 130 ytl + 2007 ocak için yatan 150 ytl = 280 ytl.

ben hiç bir i$lem yapmadım, belirtmek isterim. dekont falan die bekleseymi$im 500 ytl falan çekecekmi$im...

aralık ayını çekememi$ olmamın sebebi ise, kartların son kullanma tarihinin aralık burslarının yatma tarihinden (kısaca 7 aralık) önce olmasıymı$.*

sonuç itibariyle, her $ey yolunda devam ediyor...*
    1 ... hadiii
  9. 9.
    yurtlarında priz olmayan ama yaratıcı öğrenciler sayesinde florasanlardan hat çekilen kurum.
    1 ... kaptanmagraadami
  10. 10.
    (bkz: cebeci erkek yurdu)
    ... cranium