hep bunu söylemek istemiştim. sonunda oldu galiba. bazı vatandaşlarımızın biatçılığı yüzünden geçmişte çok çekmiştik. demokrasinin parlamentoda çoğunluğu sağlamaktan ibaret olmadığını anlatmaya çalıştık. sürekli dalga geçtiler, "biz tek siz hepiniz" dediler. umarım görmüşsünüzdür şimdi sandığın ne olduğunu.

evet, bu memleket koyunluk yapanlara, koyunlarına güvenip vatandaşı ezmeye kalkışanlara ilk ve en önemli tokadı atmış gibi gözüküyor. namusuyla, şerefiyle, en önemlisi de aklıyla oy veren herkese selam olsun. ama buradan bir takım koyunlara selam ediyorum,

koyun koyun dedik ve sonunda koyduk...
her sene oyları yüksek akpli söylemiydi de bu yıl seçmenin yarısı hdpye basmış oyunu daha neyin koyması bu.

(bkz: ay kardeşim salak mısın)
(bkz: sende salaklık var galiba)
evet akp nin yine chp ye mhp ye ve de tüm muhaliflere her seçimde olduğu gibi koymasını anlatan cümledir. hala özellikle sevinen chp li ve mhp lilere hdp lilerle koalisyonda başarılar dilerim. iki partinin toplamı hala akp edemediği gibi onu bırakın mhp milletvekili sayısında hdp ile çekişiyor. kapatın gidin lan o partileri 13 yıldır muhalif olup hala oy kaybediyorsunuz.
tabi akpli arkadaşların kafası biraz geç bastığı için halen ayıkmadılar. kardeeeşş, iktidar gitti diyorum alooooo!

ulan şu anda iktidarda akp gibi saçma sapan bir parti olmasa ben belki oy bile kullanmazdım. hdp dediniz, terör dediniz gördük en büyük terörü. bu ülkenin başındaki en büyük terör örgütü bellidir. onun da beli biraz olsun kırıldı.

pkk diyorsanız, hdpnin meclise girmesine sevinmeniz lazım. şu kör milliyetçiliği bir kenara bırakın artık. pkk terör örgütüdür, hdp ise kürtlerin siyasi sözcüsü. bunu kabullenmemiz lazım artık. eğer hdp türkiyelilikten taviz verirse bunun bedelini siyasi olarak öder zaten.

yandaşlıktan gözü dönmüş olanlar için bu seçim sonucu bir hezimettir. bunu şu anda göremiyor olabilirsiniz ama kısa bir süre sonra fark edeceksiniz bunu. artık akpnin at koşturacağı bir ülke yok. iki cümleyi bir araya getiremeyenlerin yazar olacağı bir türkiye yok. yandaş medya şu andan itibaren üç buçuk atıyor. akpli belediyeler üç buçuk atıyor. yandaş müteahhitler üç buçuk atıyor. akpnin iflası artık çok görünürleşti. buna sevinmeyeceğim de ne yapacağım?

bu seçim şunu ortaya koydu. senin yüzde 42lere varan, ne olursa olsun oyum sana diyen biatçı bir seçmen kitlen olabilir. ama üç puanlık bir kesim seni tahttan indirebilir. bu kadar basit.