bugün

en yakın erkek arkadaşlarimin burcudur.dogum gunlerini unutmustum ya la.iyi ki hatirlattiniz.
müzede saklanılması gereken erkektir. benimdir *
21 ocak ile bilmem kaç şubat arası doğanların burcudur. Nerden mi biliyorum? Gazetede gördüm, şaka şaka cumartesi doğum günüm ondan. Böyle de espritüeliz işte eheh.
Bugun dogum gunu olan yakin bi arkadasimin mensup oldugu grup.
kararsiz pust.
benim de mensup olduğum grup.
(bkz: bugün benim doğum günüm)
genelde bütün burçlarla anlaşır. yay burcu erkeği gibi çapkın değildir. duygusal, merhametli, ince düşünceli, her şeyi kafaya takan bir insandır.
Tartışma sırasında her şeyi alttan alan ama aynı zamanda içinde biriktiren tiplerdir. tabi alttan alıyor diye olay kapandı sanmayın... alakasız bi anda bütün içine attıklarını saymaya bir başlıyor, Allah benim belamı versin ben ne pislik insanmışım ne kadar zulmetmişim bu adama diyorsunuz.
kova burcu erkeği burçlara inanmaz.
sanırım ataerkil olmayan tek erkek.

kova burcu erkeklerin içinde özgürlüğe ve eşitliğe en çok değer veren erkektir. kıymetinin bilinmesi gerekir bu yüzden.
kendini cok begenen ama genelde bi isten cakmayan burclarin yuz karasi erkegi.
Anlayamadim bunlari. Ne istedigini bilmiyor. Kimisiyle anlasiyorum kimisiyle zitiz. Yukselen seysinden kaynaklaniyor olabilir.
11 şubat ile katıldığım güruh.gözlemlerime gore bu burcun erkeklerinin biri birbirini tutmuyor. bazen aralarında daglar kadar fark oluyor.

ayrıca burda kendileri hakkında yazdıkları entrylere bakarsak kendilerini cok begenen erkeklerin burcudur.*
8 şubat ile katıldığım güruh. gel gelelim ekmeğini yiyemedik bir türlü.

edit: gelip gelip burayı okuyup mutlu olduğum doğrudur
Tüm özelliklerine sahip olduğum 28 ocak ile daimi üyesi olduğum burç.
üç beş şiir ezberleyip kendilerine entelektüel bi hava vermeye çalışan, neredeyse hayatlarının tamamını kadın parası yiyerek geçiren, sevişmek istediği kadınlara eşitlik özgürlük edebiyatı ile yaklaşan, reddedilince de ben bu kadar ucuz değilim ayaklarına yatan erkektir. (soğan erkeği)
Zeki, kulturlu, iq orani yuksek(ne alakaysa), romantik, duygusal, entellektuel, komik, eglenceli, vs... kisi degildir.

her konuda biraz bilgili(meraktan ileri geliyor), ancak bir konuda dahi tam anlamiyla dibine kadar bilgi sahibi olmayan(bu da cabuk sıkılmaktan) kisidir. Ukalaysa dozuna kadardir ve bunun yuzune vurulmasindan hoslanir(dolayisiyla siktir edin), romantizmi guzel yasar ancak bir yerden sonra sıkılır(mumlar, guller falan eyvallah da o mumlari yatarken sondurelim, yangin cikabilir sonucta), ozgurlugune duskun olmasi tamamen elestiriye acik olmamasindan ve cabuk sinirlenebilen yapisindadir(karsisindaki surekli elestirip konusma hakki tanimiyorsa ortamdan sikildigini soyleyerek bir sure sonra gider kova erkegi, sonra da bunu ozgurluk olayina baglar... iliskide de aynidir bu durum. Kendisini surekli kontrol altinda tutmaya calisan hatun onu sıkar ve bunun ardinda siginarak gitmeyi tercih eder).

Yani demem o ki kova burcu erkegi bir yere kadar cekilir ancak sonrasi tamamen kisinin verecegi tavizlerle alakalidir.

(bkz: Kendimden biliyorum)

Bir kova erkegini dinlediniz, tesekkur ederim.

Not: ayrica bu yaziyi okuduktan sonra da "evet lan bu benim" diyen kova burcu erkekleri, tam olarak bu olmasaniz da genelimiz bu sekilde. genellemelerin amina koyayim diyen kova burcu erkekleri de yukarida saydigim "ozgurluklerine duskundur" klisesine donebilirler.
bir rivayete göre 12 şubat ile aralarına dahil olduğum burçtur. aşırı hayal perest, ütopik, insan canlısı olma özellikleri bu burcun kendimle en çok bağdaştırdığım özellikleri arasındadır. genelde de halk nezdinde sıcak burçlar arasında sayılır. terazi ve ikizler bu burcun kapsama alanındaki uyum sağladığı burçlardanmış.
haydi gel benimle ol,
oturup yıldızlardan
bakalım dünyadaki neslimizeee,
ordaki sevgililer özenip birer birer
gün olur erişirler ikimizeee...
Kimse sevmez ama hava grubu burcu olduğundan mıdır ben seviyorum.
Biraz dengesizdir. Bi tanesini taniyorum.
çabuk hoşlanır ama kolay kolay aşık olmaz. çünkü ikili ilişkilerde sorumluluk almaktan korkar.
ancak aşık olduğu zaman sorumluluk alma konusunda açık ara farkla diğer burçların önüne geçer.
kızlar vazgeçilmez olmak için kovanın kalbini kazanmaya bakın yoksa çok kolay bir şekilde vazgeçilebilir olursunuz.
Öyleyizdir evelallah.
Ne aldatması lan sadakat timsalidir.
Bonzai içer.