bugün

Valinin audi a8'ini diline dolayan yazarlara sorulan bir soru.
ama bir vali de kalkıp koskoca merkelin bindiği arabanın aynısına da binmesin aq.
Vali kaç kilo ki?
Eşşeğe binsin aq.
ne kadar cahilce bir tartışma.

kimin neye bindiği önemli mi?
gelsin, semer vursun da sırtıma binsin. ciddiyim eşek gibi beni kullansın bu sorun olmaz.
tartışılması gereken kimin neye bindiği mi?

savunan veya karşı çıkan arasında zeka farkı olmadığını görüp üzülüyorum.
tıpkı sokakta "telefonunu çıkar" diyenlerin cehaletini sergiliyorsunuz.
eleştirdiğiniz insanlara benzemeyi geçmiş, onlar gibi olmuşsunuz, yazık...

aklınızı bu kadar nasıl devre dışı bırakabiliyorsunuz, şaşırmamak elde değil.

valinin lüks araca binmesi devletin parasız kalması benim 10 lirama muhtaç olmasına mı neden oluyor?
ya da cebinde 3-5 bin liralık telefon olan üniversite mezunu olup simit satmayan ve iş isteyen branşında çalışmak isteyen; aslında işsiz değil, parasız değil, geçim zorluğu çekmiyor mu oluyor?

gerçekten ülkenin tek bir sorunu var, sizler gibi süper zekalıların fazla olması.

edibüdü: süper zekalı derken sonuna ünlem falan konmamış, bir aşağılama amaç edilmemiştir. gerçekten eleştirdiğini karşı çıktığınız ret ettiğiniz olgu ile aynı paralelde olmak onun seviyesinde olmayı kimse başaramaz. bunun için zeka lazım ve bizde o zeka seviyesi olmadığı için kıskanıyorum.
Halkı araba muayenesini bile zar zor yaptırırken dobloya binmesin ama 3 milyon 750 binlik araca da binmesin bi zahmet. Ecevit torosa biniyordu aq. Orta model bir araba neyine yetmiyor.

Ciddi anlamda bunu savunanın beyni yoktur.
Niye? Koskoca bakan toyota hybrid e biniyor, vali de megane a binebilir pek ala.

(bkz: Mustafa varank)
Peugoet 2008 neyine yetmiyor.
Devlet erkânı illa lüks araca binmek zorunda değil. Anayasada böyle bir madde yok.
Hayalimizdeki Türkiye'yi göremeden ölen nesillerden olacağız.
doblo'ya binecek tabii. gerekirse murat 131'e binecek. ne hakla benim vergimi yıllarca çalışmama rağmen alamayacağım arabaya verir? bu ne cüret?
Bisiklete binsin dicem ama sanırım bunun için çok çok çok erken…

iyisi mi demeyeyim bari.

(bkz: Hollanda Başbakanı)
(bkz: mark rutte)

Saygılar sunuyorum azizim…
hiç vizyon yok makam sahiplerinde. ben vali olsam ilk olarak tahtırevan yaptırır yakın çarşı pazara bunla giderim. uzunyol için bently aldırırım sonuçta koskoca valiyim.
güncel Önemli Başlıklar