bugün

kitap yazmanın kolay olmadığı diğer dünya ülkelerinde kitaplar 20 liraya denk olan bir fiyatta satılmıyorsa eğer, ve istenilen kitaplar çok rahat olarak ebatına, yazarına, sayfa sayısına bakılmaksızın yayınevinin küçük bir taviziyle yeterince uygun bir fiyata satılabiliyorsa; bu fiyattan kitap satımı tamamen hor görme ve israftir. korsana yönelmek de mantıklıdır. *
kalkıp da bir kızın aşk hayatını anlattığı, iki haftada zorlanmadan yazdığı bir ktiabın 25 lira etiketle satılmasını anlamsız buluyorum. okuyanları desteklemiyorum fakat korsan alıp okuyanlara biraz daha zeki gözüyle bakarım.

şu sıralar twitterda #KitapKDVleriYüzde1olsun şeklinde kampanya da başlatılmış bu konuda.
kitap yazmanın hiçte kolay olmadığı ve çoğu kitabın sadece kağıt kalemle yazılmadığı bilindiği üzere bir kitabın 20 tl olması gayet maküldür.eğer bütçeniz yoksa kütüphanelere kaydolun bu ülke kaç yılda adam gibi bir tane yazar çıkartıyor onuda harcamayın.korsana hayır.
gereksizdir. işin menbaına bakmak gerekir.

--spoiler--
korsan olayını çog garıştırdılar şimdi ben böyle korsanım sen şöyle korsansın o şöyle korsan doğru birdir...

--spoiler--

korsan kitap satan adam da para kazanıyor. demek ki düşük fiyata da satsan kar yapılıyor. ama yayın evleri yazara bamya kadar para veri kendilerine zenci kadar kar ayırmalarından mütevellit kitaplar fahiş fiyata satılıyor. hal böyle olunca tüketici okuyucu komşu kızı kezbana yani korsana yöneliyor. sen rus'u 200 tl ye değil de 50 tl ye ver bak bakalım türk kezbana 20 tl verip alacak mı? lütfen kuzum istirham ederim düzeltin şu meseleyi yoksa feriştahınızı sikip köy meydanında millete sebil diye domaltırım sizi. hayırlı işler bol müşteriler.
saçmalık olan operasyondur. memlekette o kadar operasyon yapılacak şey varken alakası yoktur. madem yakaladınız yeni bir kanun çıkartın bu kitaplara bandrol koyun daha ucuz fiyata satın. bunun parasını da telife göre yarısını çocuk esirgemeye yarısını sahibine verin. vatandaş ucuz okusun. tabii okumuş toplumu kim ister ki? evet.
içimi cız ettiren operasyondur. bir de o kitapları götürüp yakıyorlar. aklınızı sikeyim sizin. niye yakıyorsunuz amk. bu ülkede o kitaplara para veremeyecek o kadar çok insan var ki. dağıt onlara. ha sen dağıtmazsan da zaten o adam gidip kitap alamayacak. yani yazara da zararı olmayacak.