bugün

orta son sınıfta başıma gelmiş olaydır din dersinde arka sırada kitabı açmış tarayıcı şeklinde kitabı yazılı kağıdına gecirirken hasan hoca anahtarlıktaki ayna sayesinde fark edlip yakalandığım vay ecnebi vay sözüne maruz kaldığım ve lisede bana ecnebi demesinler die eve yakın okula değide 30 dk yürümek zorunda kaldığım olay...
ürkek bakışlarla hocaya bakmanıza karşılık, sinirli ve acımasız hoca bakışlarıyla karşılanmanıza delalettir. hiç gereği yoktur ortamı germenin, hemen kalkılmalı ve sınavı terketmeli; iyi halden yırtmaya çalışılmalıdır.
lisede neyse de üniversitede sıçtığın andır.
Rezil olma anlamı taşır. Ayrıca yazılı kağıdınında 0 olması anlamına gelir. Bu olay bir kez başa geldiğinde bir kez daha yapmamak için ya çalışmak gerekir yada organizasyonu değiştirmek gerekir.
milli güvenlik dersinde arkadaşımın yakalanması üzerine dersimize giren emekli albayın kulağını çekerdim ama küçükmüş demesi üzerine yarıldığımız olaydır. *
hocaya dönüp; hocam bütün gece çalıştım ama yinede olmadı ben de kendime yediremedim deme zamanıdır bu sayede hocada vayy be ne sormuşum ben moduna girebilir. En azından deneyin.
hoca için de bir havaya girme sebebidir. kopya ile yakalanma olayı okulda çok hızlı yayılacak ve öğrencilerin bakışları bu öğretmene yönelecektir.
senden hiç beklemezdim diye saçma birşey söyleyip iyice yerin dibine sokarlar niye ya ben insan değilmiyim çalışmamış olamazmıyım yani. ha birde hoca lisedeyken bana keşke gelip bana söyleseydin diye saçma birşey söylemişti ne yani çalışmadığımı söylesem kopya çekmeme gözmü yumacaktın sevgili hocam.
(bkz: kopya çekerken hademeye yakalanmak)
ufff..
amaaaann...
uğraş dur..
ayıkla pirincin taşını..
bi bu eksikti..
gibi
"hocam onlar hatırlatma kağıdıydı" diye tepki verilerek içinden sıyrılmaya çalışılan durum.
(bkz: hazırladım ama bakmadım)*
ö:öğretmen
n:necdet
s:sınıf

ö-necdet ne yapıyorsun evladım?
n-göte geliyorum hocam
s-hihihihi ihhih ihihihihi
ö-sus, terbiyesiz. disiplin kurulunda da aynı şeyi söylersin artık...
- Yavrum napıyorsun sen sıranın altındakilerle ?
+ ıııeeuu ,hocam akşam evde elektrikler kesikti.
- eeee !
+ işte hocam çalışamadım (?)
- yani eee !
+ hocam bende sınavda çalışıyorum işte !
- eee o zaman kağıdını alayım ben sen çalışmaya devam et !
kopya çekmeyi beceremeyen insan eylemi.
basit bir şekilde başarısız olmak. keşke kopya çekmeseydim değil de keşke yakalanmasaydım pişmanlığı.
(bkz: mastürbasyon yaparken ebeveyne yakalanmak)
ceza olarak 0 notu verilmediği sürece sorun olmayan eylem.
beceriksizliktir.
neredeyse %90 lara varan oranda, öğretmen denilen, sınav bekçisinin kopya çeken öğrenciyi, yaptıgı garip hareketler sonucu farketmemesinin imkansız olmasından dolayı, tölerans sahibi olmayan örtmene sahip olan öğrencilerin başına gelebilecek olay.

kopya çeken öğrenci ne kadar "dogal olucam", "çaktırmıcam", "tereyagından kıl çekicem" desede, her hareketi ile koyun sürüsü arasındaki zürafa gibi sırıtmaktadır. duyurulur...

"var ya geçen bi kopya çektim, bi kopya çektim hocanın ruhu duymadı"

(bkz: sen öyle san)
üniversitede yapılması durumunda * ağır cezalara maruz kalabileceğiniz bir hadisedir.
arkadaşımın salaklığı yüzünden yakalandıktan sonra daha beter duruma düştüğü durumdur.*
hoca kağıdın hışırtısını duyup arkadaşımın yanına gelir;
-ver kızım o kağıdı
arkadaş yazılı kağıdını verir, hoca
-aşağıdaki kağıtları kızım.
arkadaş 2 tane kağıt verir hoca tam gidecekken alttan 10 sayfa çıkarır
+ hocam bunları da alın.
Göz göze geldiğin anda, düşünüyor gibi birden tavana bakmana sevkedecek olaydır.
azar işitmek, sınıfta ki herkese rezil olmak ve son olarak kopya çektiğin dersin direk karnene bir gelmesi.
eğer hocayla aranız iyiyse gayet laubali davranıp olaydan yırtmanızı sağlayabilir.
güncel Önemli Başlıklar